anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wynik wyszukiwania niezgodny z wybranym sortowaniem

witkun
#7 Wielbiciel#

Opis sytuacji:

Po wpisaniu wyszukiwanego produktu i wybraniu sortowanie wg. ceny pojawiają się wyniki, które są ułożone nie wg. ceny. Wpisałem hasło "Wenecja biografia", i na stronie drugiej wyników wyszukiwania po cenach już powyżej 50 zł, nagle pojawiają się znacznie tańsze książki.

https://allegro.pl/listing?string=wenecja%20biografia&p=2&order=p&bmatch=e2101-d3793-c3792-sort-fd-c...

Czy ktoś zna uzasadnienie takiego stanu rzeczy?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

pinsplash
#21 Demiurg#

@witkun Bo Allegro wie lepiej od Ciebie czego szukasz. Wpisz "Wenecja biografia" i będziesz miał tylko prawidłowe wyniki 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@witkun Zwróć uwagę, że masz tam oferty sponsorowane, promowane i zwykłe. Pierwszeństwo mają te promowane i sponsorowane nawet wtedy, gdy cena jest niższa lub wyższa. Na przykład gdy wybierzesz sortowanie według najniższej ceny, mogą się pojawić na pierwszych miejscach oferty sponsorowane z dużo wyższą ceną od ofert zwykłych, które znajdują się niżej .

oznacz moderatorów

witkun
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedzi. Tak, jestem tego świadomy. Ale z tego co pamiętam, to był wyraźny podział na wyniki sponsorowane/promowane i zwykłe. Dzięki czemu było wiadomo, że warto szukać dalej tanich ofert. Brak takiej informacji powoduje, że wydaje się, że już nie ma tańszych ofert.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

@xyz96 - niekoniecznie tak jest. 

Np. z mojej działki:

Wpisz frazę: "silnik odkurzacza zelmer"

cena: od 100 zł

sortowanie: cena od najniższej

I co się wyświetla? (przynajmniej w chwili piania postu i dzień wcześniej).

To nie są aukcje ani promowane, ani sponsorowane.

To jest manipulowanie wynikami wyszukiwania.

Na początku są aukcje większych sprzedających, nawet bez ofert, chociaż droższe.

Moje (tańsze) - są dopiero na drugiej stronie.

To jest oszukiwanie i kupujących i sprzedających.

 

oznacz moderatorów