anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysłałem towar do sprzedawcy bo nie działał, a on odpisał mi że działa

Drsprzedawca
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Kupiłem słuchawki redmi buds 3 pro, które działały prawidłowo, ale w pewnym momencie później niż 14 dni od zakupu przestała działać jedna słuchawka. Odesłałem towar do sprzedawcy, ale on mi odpisał, że u niego działa. Co mogę zrobić, bo jak na razie to słowo przeciwko słowu. Dodam, że chciałbym je oddać.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Oddać czy składasz reklamację? zakup od firmy czy prywatnego?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Drsprzedawca  Nie, teraz musisz słuchawki przyjąć  sprzedający ci je odeśle.  Dopiero gdy ponownie przestaną działać możesz złożyć kolejną reklamację i wtedy masz prawo domagać się zwrotu zapłaty plus koszty przesyłek.

Tam po prostu poluzowało sie jakieś złącze i tak będzie, raz będą działać raz nie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak o ile złożył reklamację a nie zwrot bez podania przyczyny!

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

albo sparował z kilkoma urządzeniami i mu się łączą akurat z innym niż aktualnie używa 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Drsprzedawca minęło 14 dni nie masz możliwości zwrotu, reklamację jak widzisz sprzedawca odrzucił bo produkt działa, ustawa wyraża się jasno sprzedawca odpowiada 2 lata z tytułu rękojmi za sprzedany towar i przy pierwszej reklamacji jeśli ją uzna to może albo naprawić albo wymienić na nowy towar, w przypadku kolejnej reklamacji z tego samego powodu możesz żądać zwrotu środków. Skoro reklamacja została odrzucona tzn że nie zaszła 1 przesłanka bo towar sprawny, 2 zwrot słuchawek do ciebie opłacasz ty sam lub jak tego nie zrobisz to ci naliczą koszty magazynowania bez umowy (całość dotyczy zakupu od firmy oczywiście)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dodam, że chciałbym je oddać.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

dodam że chcieć nie znaczy móc

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Z tego co kojarzę, to słuchawki bluetooth. Sprawdzałeś na innym urządzeniu lub próbowałeś je zresetować? Zdarza się, że słuchawki się rozpakowują i wystarczy je tylko ponownie sparować.

 

 

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Drsprzedawca sprzedający odrzucił reklamację, czy poprosiłeś go o udowodnienie, że słuchawki działają poprawnie? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@la_nika  a jak ma udowodnic? 😮

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

no nie wiem chyba ma sobie w słuchawki mikrofony powsadzać i nagrać jak grają
nierealne, zresztą ciężar dowodowy w kc zawsze pozostaje po stronie która ma z tego korzyść, a moderatorka chyba chce podważać decyzję reklamacyjną do czego nie ma kompetencji

oznacz moderatorów