anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawiania produktów w cenie bez VAT-u?

Client:75656949
#7 Wielbiciel#
  • Witam, chciałem kupić produkt znaleziony na stronach allegro, koszt 3000 zł, odbiór tylko osobisty lub po ustaleniu telefonicznym możliwa wysyłki. Po rozmowie ze sprzedawcą okazało się, że wystawił produkt w cenie bez VAT-u i muszę zapłacić 3700 zł  plus cenę transportu 200 zł, byłem zainteresowany ich kolejnym produktem i podobna sytuacja wystawiony w cenie 1500 zł, ale także cena bez VAT-u, więc koszt wzrasta. Pytanie, czy jak kupię produkty w sposób kup teraz i będę  miał  własny transport zapłacę tyle ile jest na stronie czy będę  zmuszony dopłacić VAT
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:75656949 jest to niezgodne z regulaminem Allegro oraz UK. domagaj się najlepiej w dyskusji wydania przedmiotu w cenie jaką oferował oczywiście brutto.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:75656949 Jeśli kupisz przez Kup teraz i wybierzesz dostawę proponowaną przez sprzedawcę lub odbierzesz swoim transportem, sprzedawca nie może Ci doliczać żadnego VAT-u. Ceny na Allegro, zgodnie z regulaminem, są cenami brutto.

oznacz moderatorów

Client:75656949
#7 Wielbiciel#

Sprawdziłem sprzedawca ma klika stron z których sprzedaje produkty, w różnych częściach Polski, ale jest jeden telefon kontaktowy, po rozmowie otrzymałem informację, że ktoś inny zajmuje się allegro i on nie jest wstanie zaproponować taką cenę. Mam rozumieć, że jak skupię produkty w cenie że strony sprzedawca ma obowiązek wydać produkty, a żątanie dopłaty jest bez prawne.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:75656949 Nie rozmawiaj telefonicznie, tylko kupuj. Po zakupie musi Ci dostarczyć towary w cenie podanej na Allegro. Sam też możesz je odebrać w tej cenie własnym transportem. Nawet sądownie będziesz mógł się domagać wydania rzeczy w cenie z aukcji, ponieważ zgodnie z regulaminem jest to cena brutto. Moim zdaniem w sądzie wygrasz.

oznacz moderatorów