anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka towaru mimo anulowania

jwozniak
#7 Wielbiciel#

Hej,

 

Wczoraj wieczorem przez pomyłkę kupiłem zły towar (jedna cyfra w oznaczeniu mi się pomyliła) i kilka minut później, jak się zorientowałem, anulowałem zakup przez allegro i dostałem maila od allegro o anulowaniu: "Sprzedający w ciągu 14 dni kalendarzowych zwróci Ci koszt zamówienia na kartę płatniczą lub konto, z którego płaciłeś. Jeśli sprzedający zdążył już wysłać zamówienie, poprosi Cię o zwrot przesyłki."

No i teraz wracam do domu z pracy i widze w mailach, że rano sprzedawca zaczął realizować zamówienie a o 16:30 przesyłka ruszyła do paczkomatu.

Mam 2 pytania:

 - czy po prostu mam nie odbierać przesyłki z paczkomatu i czekać aż wróci do nadawcy?

- co z kosztami przesyłki - czy jak sprzedawca wysłał towar dzień po anulowaniu to on ponosi ten koszt i zwraca całość kwoty pobranej z karty?

 

Dziękuję i pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nawet jeśli podjąby do realizacji sekundę po anulowaniu musi Ci zwrócić wszystki poniesione koszty .

Anulowanie jest nową opcją i nie wszyscy na nią zwracają uwagę . Według mnie wynklo to z nieświadomości lub niedopatrzenia sprzedawcy . Jeśli masz chęć powtarzam chęć poinformuj sprzedawcę ,że nie odbierasz przesylki dlatego ,żę ....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jwozniak Jak anulowałeś przed realizacją przesyłki przez sprzedającego  to się nie przejmuj i tak kasa wróci

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jwozniak Tak, nie odbieraj przesyłki. Jeśli miałeś możliwość anulowania, czyli odstąpienia od umowy tym sposobem oznacza to, że sprzedawca paczki nie nadał przed, tylko po anulowaniu. Zrobił więc to na własny koszt i własne ryzyko. Musi Ci oddać całą wpłatę.

oznacz moderatorów

jwozniak
#7 Wielbiciel#

Dziękuję Wam za odpowiedzi, wiem co robić.

Dałem też znać sprzedawcy, że nie odbiorę przesyłki. I że jego system obsługi zamówień (do którego wysyła link w mailu) chyba nie obsługuje tej nowej funkcjonalności Allegro, ponieważ w systemie sprzedającego moje zamówienie nie ma statusu anulowane.

 

oznacz moderatorów