anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka towaru z innego adresu, a zwrot.

kibolek_1
#8 Zapaleniec#

Chciałbym zapytać jak wygląda sytuacja w przypadku zakupu towaru na linii sprzedający: osoba prywatna->kupujący: osoba prywatna w przypadku takim, że nie dostaliśmy żadnej informacji o wysyłce towaru.

I nagle pojawia się paczka z innego adresu nadawcy (bez żadnego dopisku na etykiecie) niż jest na allegro i ja tej paczki nie odbiorę, bo nie wiem co to jest, i pójdzie zwrot do nadawcy.

I ja już z tego towaru chce zrezygnować bo nagle sprzedający twierdzi, że towar wysłał i mi może wysłać jeszcze raz, jeżeli zapłacę za wysyłkę jeszcze raz i za zwrot do nadawcy.

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

xyz96
#21 Demiurg#

Zgłoś problem do Allegro i domagaj się zwrotu wpłaty. Ten sprzedawca nie ma dowodu nadania, czyli niczego Ci nie wysłał. Nie musisz przyjmować niezamówionych przesyłek, paczek od nieznanych osób.

Dyskusję możesz otworzyć i domagać się zwrotu wpłaty lub wysyłki towaru; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Pomoże Ci tam pracownik Allegro.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kibolek_1jeżeli paczka jest bez pobrania to ja zawsze odbieram. Tym bardziej jak są na niej moje dane.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@kibolek_1 może sprzedawca działa w dropshipingu? 

oznacz moderatorów

kibolek_1
#8 Zapaleniec#

Po sprawdzeniu adresu nadania okazuje się wysyłka była z firmy, która zajmuje się pakowaniem przesyłek.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kibolek_1 no widzisz 😞  teraz zostaje opłacić ponowną przesyłkę i oddać za zwrot paczki do sprzedawcy lub dogadać się i poprosić o zwrot kasy za towar pomniejszony o dwie przesyłki 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kibolek_1
#8 Zapaleniec#

Masz doświadczenie w takich sprawach? Czy tak piszesz bo piszesz?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kibolek_1 skoro zamawiałeś to było odebrać, co ma znaczenie z jakiego dresu nadał ? zwrot bez podania przyczyny przy zakupie prywatny - prywatny nie przysługuje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kibolek_1, widzę, że uczestniczyłeś ze Sprzedającym w Dyskusji. Dokumenty, które załączył, wskazują na to, że odmówiłeś odbioru przesyłki i tym samym wróciła ona do nadawcy.

W przypadku zakupu niekonsumenckiego Sprzedający nie ma obowiązku przyjmowania odstąpienia od umowy. Sprzedający zwrócił Ci środki za zakup, jednak możliwość dokonania zwrotu zależy w tej sytuacji od Waszych indywidualnych ustaleń.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kibolek_1
#8 Zapaleniec#

Sprawa jest zakończona tylko co to ma wspólnego z moim pytaniem?

Pytam się na przyszłość bo dla mnie odbieranie przesyłki od nadawcy z którym nie zawierałem umowy jest ciut dziwna.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kibolek_1 Podam Ci przykłąd ,, Znajomy poprosił Cię o wystawienie czegoś tam bo nie ma konta . Zgadzasz się bo dobry znajomy i ufasz mu , ale mieszka w innym mieście .Produkt zostaje sprzedany , informujesz o tym znajomego , on wysyła ze swojego miejsca zamieszkania . ,, Wszystko załatwione uczciwie .... chyba mam rację ??

oznacz moderatorów

kibolek_1
#8 Zapaleniec#

Tylko co to ma wspólnego z moim pytaniem? 😉

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kibolek_1 On Ci oddał całą wpłatę?

oznacz moderatorów

kibolek_1
#8 Zapaleniec#

Powiem tak z nim sprawę załatwiłem i jest ok.

Bardziej mnie nurtuje  "odpowiedź" allegro i dlatego pytam, bo sytuacja jest nietypowa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mr_oma Należałby zadać sobie pytanie, skąd kupujący ma wiedzieć, że to jest przesyłka którą zamawiał? Brak jakichkolwiek informacji o nadaniu przesyłki, brak informacji od sprzedawcy, adres nadawcy inny niż przy zakupie.

oznacz moderatorów

kibolek_1
#8 Zapaleniec#

Bardzo dobrze napisane.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kibolek_1 Nie musisz odbierać przesyłek, paczek od nieznanych osób.

oznacz moderatorów

kibolek_1
#8 Zapaleniec#

Według mnie masz rację.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 wskaż przepis mówiący o

Nie musisz odbierać przesyłek, paczek od nieznanych osób.

jasne a fikcja doręczeń już nie obowiązuje?

Sprzedawca nie ma obowiązku wysyłać towaru z podanego adresu

ani osobiście

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED Wskaż przepis mówiący o nakazie obierania paczek od nieznanych osób.

oznacz moderatorów