anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka z Chin a koszty dostawy, podatki

przemekV8
#7 Wielbiciel#

Cześć,

zamówiłem pewien produkt spoza UE, w zasadzie z Chin chociaż w opisie oferty jest informacja, że może być jeszcze z kilku innych krajów spoza UE.

Gdy opłacałem produkty przelewem, miałem do wyboru tyko opcję "Kurier" jako opcja dostawy, bez żadnych szczegółów typu co to za firma logistyczna i przede wszystkim cena wynosiła 0.00zł:

przemekV8_0-1696967868259.png

Pytanie brzmi - czy mimo to będę ponosił dodatkowe koszty przy odbiorze przesyłki, np. koszty dostawy z Chin lub jakiś podatek? Jeżeli to ma znaczenie, to dodam tylko, że wartość produktu to poniżej 150€ (poniżej 400zł).

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

@przemekV8 przeważnie dostarcza to poczta 🙂

Tak możesz wpaść w Cło i Vat bo jesteś importerem 😞 ale ta informacja jest w każdej aukcji z poza uni 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

przemekV8
#7 Wielbiciel#

Według artykułu: 

https://allegro.pl/pomoc/artykul/zakup-towaru-spoza-unii-europejskiej-9dae5weBkt1?utm_source=notific...

"W przypadku należności celnych zwolnione z opłat celnych są przesyłki, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 euro na przesyłkę." - z tego wynika, że nie powinienem ponosić dodatkowych kosztów, prawda? Pytanie jeszcze jak są regulowanie koszty wysyłki i kto to dostarczy...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@przemekV8 jak było 0 zł to tak będzie, Chińczyków dotuje Państwo co do wysyłek 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A daj link do tej oferty!

oznacz moderatorów

przemekV8
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ładnie tylko reklamacja i zwrot mogą być problemem ale załóżmy że wszystko będzie dobrze! Tak dostawa za "0zł" 

LEW433_0-1696970592878.png

 

oznacz moderatorów

przemekV8
#7 Wielbiciel#

A i jeszcze a propos tej informacji - nie było jej zawartej w aukcji, jest jedynie wspomniane, że ponoszę koszty ewentualnego zwrotu.

przemekV8_0-1696969233453.png

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@przemekV8 w dostawnie jest info 🙂

Zrzut ekranu 2023-10-10 222643.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

przemekV8
#7 Wielbiciel#

A, o to chodzi - to tak, widziałem tę informację Opłaty importowe.

Czyli wychodzi na to, że podatku nie zapłacę, a dostawa za darmo? Dla mnie bomba 😄 Dziękuję za rozjaśnienie, miłego wieczoru.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@przemekV8 cła nie zapłacisz ale Vat już tak 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów