anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyszukiwanie przedmiotu po tytule

Matthew90
#8 Zapaleniec#

Hej. Mam pytanie odnośnie wyszukiwania ofert na allegro. powiedzmy, że szukam jakiegoś przedmiotu np. ostatnio szukałem tylnej klapki do Xiaomi redmi note 8 pro i już ograniczyłem się do całkowitego minimum przy wpisaniu wyszukiwanej frazy tj. "8 pro tylna" zaznaczając tekst w cudzysłowie żeby szukało dokładnie takich słów jak w tytule i niestety nie wyszukuje mi ofert. Dodam, że zaznaczam nawet opcje 'szukaj w opisach ofert' lecz to nie pomaga. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że istnieją takie aukcje z tytułem "Klapka tylna obudowa do Xiaomi Redmi Note 8 Pro" więc wszystkie słowa których używam zostały zawarte w wyszukiwaniu aukcji lecz jednak oferty nie znajduje. Macie jakąś radę ? bo może ja coś robię źle a nawet nie wiem a może problem leży po stronie allegro ??

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kartbialystok
#8 Zapaleniec#

Cudzysłów szuka dokładnego cytatu tj. gdy wpisujesz "8 pro tylna" wyszukiwarka szuka konkretnie takiego ułożenia wyrazów, a widocznie nikt nie ma w aukcji napisane dokładnie "8 pro tylna". Możesz wpisywać każdy wyraz w oddzielnym cudzysłowie ("8" "pro" "tylna") wtedy powinno pokazywać oferty, gdzie jest użyty każdy z tych wyrazów lecz nie muszą one być dokładnie w takiej kolejności.

oznacz moderatorów

mr_oma
Moderator
Moderator

@Matthew90, spróbuj wpisać w wyszukiwarce frazę najbardziej zbliżoną do tego, czego szukasz, czyli np. 8 pro tylna - bez żadnych znaków specjalnych.

Cudzysłów wiąże wyrazy i wyszukiwarka szuka wtedy tylko tych wyrazów w bezpośrednim sąsiedztwie. Po wpisaniu w wyszukiwarce 8 pro tylna, na listingu https://allegro.pl/kategoria/telefony-i-akcesoria?string=8%20pro%20tylna widać dokładnie taką ofertę, której nie mogłeś znaleźć (“Klapka tylna obudowa do Xiaomi Redmi Note 8 Pro”: https://allegro.pl/oferta/klapka-tylna-obudowa-do-xiaomi-redmi-note-8-pro-9892815771); podobnie jest tutaj https://allegro.pl/listing?string=note%208%20pro%20tylna&order=qd – po wpisaniu note 8 pro tylna. 

   Maja
   Moderator


   _____________
   Jeśli zdanie kogoś innego trafia w Twój punkt widzenia,
   nie czekaj i przyznaj tej osobie W punkt!
oznacz moderatorów