anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Złe ceny dostawy w koszyku

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:72730480
#7 Wielbiciel#

W ofercie są normalne ceny dostaw a gdy przechodzę do płatności wyświetlają mi się ceny w okolicach 200 zł 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
Client:44052296
#21 Demiurg#

a ile przedmiotów nasz w koszyku. Może sprzedawca liczy za każdą kolejną sztuke

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:72730480  Zobacz to na stronie przedmiotu

Kupujesz więcej niż jedną sztukę?Sprawdź koszt dostawy dla wielu sztuk

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:72730480 Nie kupuj u tego sprzedawcy, poszukaj tych samych produktów u innego.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:72730480 Ktoś korzysta z tej niezgodnej z prawem opcji jaką allegro udostępnia. Już ją widziałem, jest wskazana cena i termin dostawy a po dodaniu okazuje się że cena się nie zgadza albo termin dostawy. Takie ukryte ceny a w tłumaczeniach jak dobrze pamiętam, że rzekomo system wskazuje najtańszą dostawę. Prędzej czy później ktoś się wkurzy i napisze do UOKiK wskazując iż cena oferty wystawionej nie jest prawdziwą ceną ale to nie wina sprzedawcy bo AL twierdzi, ze taki system  😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Client:72730480 - za mało podajesz danych.

Ile masz przedmiotów w koszyku?

Od ilu sprzedających - to pytanie również do xyz96.

Osobiście myślę, że to pytanie zasadnicze - czego nie uwzględnia xyz96.

Zakupy mogą pochodzić od kilku-kilkunastu kupujących.

Nie wszyscy kupujący znają zasady i mechanizmy Allegro. Po prostu niektórzy nie wiedzą, że Allegro to tylko platforma pośrednicząca w transakcjach. Niektórzy kupujący myślą, że nawrzucają do koszyka co im pasuje i chcą taniej wysyłki. Nie zważając na to, że są to transakcje z różnymi sprzedającymi.

Myślę, że to w tym tkwi problem. Reklamy Allegro "robią swoje". Pomimo, że mam wystawione aukcje z niższymi cenami, to sprzedają się przedmioty z wyższymi cenami (w innej kategorii, gdzie Allegro pobiera 15% prowizji , a nie 5%).

Podobnie jest z kupującymi - część kupujących uważa Allegro jako 1 (jeden) wielki sklep (np. pytanie od kupującego: dlaczego nie mogę odebrać osobiście w sklepie w Warszawie, a ja sprzedaje w małej "pipidówce " na podkarpaciu - no i rezygnuje, bo tego nie rozumie). Więc ja nie dziwię się komuś, kto "nie jest w temacie", że ma takie problemy z kosztami wysyłki.

Client:72730480 - sprawdź, czy zakupy pochodzą od jednego sprzedającego. Osobiście nie wierzę, żeby jeden sprzedawca mógł naliczyć takie koszty wysyłki - w obecnej dobie to jest wręcz niemożliwe. To jest koszt wysyłki 2-óch przesyłek paletowych. Żaden sprzedający nie odważyłby się na ustanowienie takich kosztów wysyłki.   

Sprawdź, czy dokonałeś zakupów od jednego sprzedającego - jeśli tak (w co bardzo wątpię) to negocjuj z nim koszt wysyłki. Zawsze możesz odstąpić od zawartej umowy.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:72730480 Podaj mi proszę numer oferty, której dotyczy opisywana przez Ciebie sytuacja. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:103133276
#7 Wielbiciel#

Witam, mam ten sam problem. Co ciekawe występuje jak by losowo. Dzisiaj ceny dostawy od deklarowanej, przy próbie zakupu były przemnożone x10, wynosiły od 40 zł do 200 zł. Na pewno nie jest to uczciwe ze strony Allegro!

Przykładowe aukcje:

Numer oferty: 11445977407, 11445500401, 11446002227, 12305212770.

Jak widać problemu Allegro nie rozwiązało i nie zamierza rozwiązać...

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103133276 Prześlij proszę zrzuty ekranu, na których zgłaszany problem będzie widoczny. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:103133276
#7 Wielbiciel#

Artykuly_Gumowe_Strona_1.jpg

Artykuly_Gumowe_Strona_2.jpg

oznacz moderatorów
Client:103133276
#7 Wielbiciel#

Doktor_Ogrodnik_Strona_1.jpg

Doktor_Ogrodnik_Strona_2.jpg

Doktor_Ogrodnik_Strona_3.jpg

oznacz moderatorów
Client:103133276
#7 Wielbiciel#

burcon24_Strona_1.jpg

burcon24_Strona_2.jpg

burcon24_Strona_3.jpg

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103133276 Jeśli chodzi o przypadek z pierwszego zrzutu -  sprzedający ma tak ustawione cenniki, że w jednej paczce wysyła jeden przedmiot, więc gdy kupujesz 25 sztuk, do zapłaty za dostawę masz 25 x 8,99 zł. Nie jest to błąd techniczny. Najepiej dopytaj sprzedającego czy może wysłać więcej niż jeden przedmiot w paczce.

W pozostałych przypadkach sprzedający również nie wysyłają 25 sztuk jedną przesyłką. System dzieli Twoje zmówienie na paczki zgodnie z ustawieniami cennika i podaje zsumowany koszt wysyłki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:103133276
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, przed chwilą sam doszedłem do identycznego wniosku, dzięki pomocy użytkownika "44052296". Jak już napisałem, uważam że było by to "nieciekawe" dostać pocięty "wąż bimbrowniczy" na kawałki jedno metrowe przez głupiego sprzedawcę. W/g mnie to jest jednak jakaś próba naciągnięcia klienta, bo może nie zwróci uwagi na cenę dostawy...  Pozdrawiam, dziękuję za pomoc, Janek.

 
oznacz moderatorów
Client:103133276
#7 Wielbiciel#

P.S.

Pisałem do tych sprzedawców, ale nie uzyskałem do tej pory żadnej odpowiedzi.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:103133276 a ile sztuk chcesz kupić?

oznacz moderatorów
Client:103133276
#7 Wielbiciel#

Chciałem kupić 25 metrów, czyli 25 sztuk. Może w tym jest problem?

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:103133276 to w ofercie wejdź w zakładkę Dostawa i płatność i kliknij Sprawdź koszt dostawy dla wielu sztuk

oznacz moderatorów
Client:103133276
#7 Wielbiciel#

Faktycznie, nigdy nie klikałem w tę opcję "wielosztukową" (siedząc na Macku i używając Safari, emuluję Firefoxa aby w ogóle wejść na allegro, dopiero teraz odkurzyłem Windowsy, aby móc skorzystać z tego forum).

Jednak teraz ciekaw jestem czy to pomyłka sprzedających, czy celowe działanie, bo może ktoś nie zwróci uwagi na cenę dostawy i wykona przelew bezmyślnie? Zresztą ciekawie by było gdybym dostał 25 metrowych odcinków tego rzekomego węża 🙂 Może "kropelka" by dała radę? 😛

oznacz moderatorów