anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zły opis towaru

jarmar10
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupiłem przedmiot na Allegro. W opisie załączona była ilość 2 szt. W przesyłce przyszła jedna. Sprzedający nie chce inaczej rozwiązać problemu jak tylko przez zwrot towaru. Czy ja mam teraz opłacać przesyłkę na zwrot? To się zupełnie nie kalkuluje… jakie mam prawa w tej sytuacji jeżeli opis ogłoszenia był nieprawidłowy i zero w tym mojej winy?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

jarmar10 w przypadku reklamacji czyli czyli jak piszesz niezgodności z opisem sprzedawca musi pokryć wszystkie poniesione przez Ciebie koszty .Jeśli wystąpią problemy napisz tu ponownie ... pomożemy /

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jarmar10 Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej zgłoś reklamację i domagaj się dosłania brakującej sztuki lub zwrotu połowy wpłaty. Sprzedawca nie ma prawa zmuszać się do odstąpienia od umowy i robienia zwrotu. W Dyskusji po 24 godzinach poproś o pomoc pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do załatwienia sprawy zgodnie z zasadami. Sprzedawca ma obowiązek odpowiadać w Dyskusji.

oznacz moderatorów

jarmar10
#7 Wielbiciel#

Sprzedający twierdzi ze zakupiony przedmiot można zwrócić za darmo smart:

takie argumenty podaje:

jest to informacja udostępniana przez katalog TecDoc, z którego według wymagań Allegro musimy korzystać

,,nie może zostać zrealizowane w ilości 2 (dwóch) sztuk, gdyż podana w ofercie ilość była wynikiem błędu. Prawidłowa ilość oferowanych w ofercie przedmiotów to 1 (jedna) sztuka”

I zasłania się jakimiś artykułami prawnymi o uchyleniu się o odpowiedzialności. Myślicie ze da się coś z tym zrobić ? Czy da sie  uzyskać druga sztukę jak było w poerwotnym ogłoszeniu ? W załączniku zdjęcie z opisu tego ogłoszenia, oczywiście  teraz juz zmienione 

40867BE5-41D0-4CB1-9126-5621DAF270BA.png

 

oznacz moderatorów