anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowana za ocenę przedmiotu

32343234
#9 Pomysłodawca#

Kupiłam jakiś czas temu rzeczy od sprzedającego, ale jakość produktów była rozczarowująca i niezgodna z opisem więc w kilku opiniach produktu (nie we wszystkich) wystawiłam dwie gwiazdki i opisałam niezgodność opisu. W jednym produkcie wystawiłam cztery gwiazdki i opinia o produkcie była taka że jestem zadowolona, tylko w jednej rzeczy opis się nie zgadzał. 

Ten ostatni produkt chciałam kupić jeszcze raz i sprzedawca mnie zablokował.

Dodam, że nie wystawiłam w ogóle oceny Sprzedawcy tylko ocenę produktu. 

Czy tak można? Za ocenę produktu zablokować kupującego?! Nie powinno tak być, jest wolność słowa i opinii. Co na to allegro?

IMG_20220305_110040.jpg

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

@32343234 Nie można, ale jest CL i jak się sprzedającemu nie podoba to nie chce tobie już sprzedawać, ale po co kupować od kogoś co ma złą obsługę albo marny towar, poszukaj u innego sprzedającego albo kup z innego konta.

oznacz moderatorów

32343234
#9 Pomysłodawca#

Nie kupiłabym u niego szczególnie że doświadczenia miałam rozczarowujące, ale tej jeden produkt który mi pasował jest tylko u tego sprzedawcy. Przejechałam całe allegro i Google i nie ma produktu o takich parametrach i wyglądzie

oznacz moderatorów

32343234
#9 Pomysłodawca#

W sensie z innego konta na siebie czy z konta znajomego?

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@LEW433 -ale jak ktoś ma tylko jedno konto,to po co zakładać drugie konto,tylko po to aby kupić przedmiot od tego sprzedawcy który zablokowal

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@32343234 -jesli uważasz że sprzedawca cię niesłusznie zablokował ,to zawsze możesz ten fakt zgłosić,napisać do allegro.

Ja miałem kiedyś podobna sytuację też sprzedawca mnie zablokował . Dzwoniłem,pisałem do sprzedawcy ale to nic nie dało. Zgłosiłem to do allegro , po kilku godzinach sprzedawca mi napisał że  mnie odblokował.

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Aby uniknąć takich problemów zawsze warto przed wystawieniem opinii powiadomić sprzedawcę o tym ,zwykle można się dogadać tak aby obie strony nie były pokrzywdzone .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@32343234 
Jakbyś podała numer oferty (ew. link do niej) w której dokonałaś zakupu - będzie można próbować zająć obiektywne stanowisko na temat tego co napisał sprzedawca w ofercie i tego co Ty napisałaś.

Czy tak można ?
Od strony formalno-prawnej: tak - można. Wystarczy, że sprzedawca ma jakiekolwiek uzasadnienie swojej decyzji (nie musi być przekonywujące Ciebie - wystarczy aby miał).
Nie wiemy jednak, czy ograniczenie nałożone przez sprzedawcę wynika z napisanej przez Ciebie oceny produktu - to jest Twoja wersja, czy może z innego powodu. Dopóki nie znamy treści oferty i treści Twojej oceny - trudno antycypować. Najlepiej jednak abyś zgodnie z zaleceniem Allegro po prostu skontaktowała się ze sprzedawcą i wyjaśniła sprawę.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów