anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zagadka podwójnej przesyłki - o co chodzi?

MAMY ROZWIĄZANIE!
RaVan70
#8 Zapaleniec#

W ostatnim czasie przytrafiła mi się ponownie (wcześniej też się zdarzyło, ale myślałem że coś jednorazowego) dość dziwna sytuacja.

U jednego ze sprzedawców na Allegro kupiłem zabawkę dla dziecka z przesyłką do paczkomatu InPost. Wszystko OK, przesyłka nadeszła szybko, odebrałem, towar w porządku. Wszystko tak jak powinno być.

Sytuacja zrobiła się dziwna jakieś dwa tygodnie później. Na mój adres e-mail przyszło powiadomienie... o wysyłce przedmiotu. Początkowo myślałem, że to jakaś pomyłka systemu Allegro. Coś się nie zsynchronizowało, jakieś zapóźnione powiadomienie... ale NIEEEEEE! Operator (InPost) także odnotował przesyłkę i przesłał mi powiadomienie na adres e-mail. Co ciekawe, ta druga przesyłka zaadresowana na zupełnie inny paczkomat, w zupełnie innym mieście. "O co chodzi?" pomyślałem. No nic, obserwuję...

Powiadomienie o drugiej przesyłce przeszło cały swój "cykl życia" z umieszczeniem w docelowym paczkomacie i... odbiorze(!). Załączam zdjęcie ekranu.

I w tym momencie musiałem mieć bardzo zaskoczony wyraz twarzy, bo ewidentnie sprzedający "podczepił" się pod moją aukcję aby wysłać jakąś zupełnie inną przesyłkę w zupełnie inne miejsce. Jaki w tym sens? Czy to jakieś nadużycie? Sposób na obniżanie sobie kosztów (pewnie miałoby sens, gdyby w Smarcie Allegro brało część kosztu na siebie, nie wiem czy tak jest)?

Czy ktoś może mi wyjaśnić co właściwie się zadziało i dlaczego sprzedający wykonał taki dziwny manewr?

Zrzut ekranu z 2023-06-02 23-11-53.png

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
maxr01
#17 Koryfeusz#

@mikeza - bo sprzedający nie chciał mieć problemów ze strony kupującego typu: miały być 2 przesyłki, a poszła jedna. Potem mogą wystąpić reklamacje typu: otrzymałem tylko 1 przesyłkę, a miały być 2 przesyłki - brak części towaru.

@RaVan70 - w tym samym temacie - ja tego nie robiłem, ale tyle Ci powiem, że paczka była wysłana do kogoś innego żeby zaoszczędzić kasę. To nie temat na to forum.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów