anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zagubiona przesyłka zwrotna

MAMY ROZWIĄZANIE!
konto zamknięte
Nie dotyczy

Jestem osobą prywatną, sprzedałem buty, po kilku dniach klient postanowił zrezygnować bez podania przyczyny i zwrócić towar w ramach allegro smart! Zbliża się termin, w którym teoretycznie powinienem zwrócić pieniądze, jednak nadal nie otrzymałem przesyłki zwrotnej i istnieje duże prawdopodobieństwo, że przesyłka została zgubiona. Kto w takim przypadku jest odpowiedzialny za przesyłkę zwrotną i czy muszę mimo wszystko zwrócić pieniądze? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
kostas11
#21 Demiurg#

Kupujący jest nadawcą, i on reklamuje 🙂

Jako osoba prywatna nie masz żadnych terminów na zwrot kasy, 14 dni dotyczy firm, zwrot oddasz jak dostaniesz towar 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Dlaczego przyjąłeś zwrot, skoro jesteś prywaciarzem? Nie warto, niech kupujący sobie sprzedaje 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie sprzedaję regularnie, ale mimo to z opcją smart! szybciej znajduje się klient, a to wiąże się z ustaleniem warunków zwrotów.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

no właśnie - męczy mnie podobny problem @xyz96 możesz mnie nakierować

kto odpowiada za wysyłkę i późniejszy zwrot w ramach usługi allegro smart?

np: gdy zaginie przesyłka zwrotna odsyłana w ramach allegro smart

Sprzedawca/ Allegro/ Kupujący?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@RED Za towar w czasie wysyłki odpowiada sprzedawca. Za towar w czasie odsyłki po odstąpieniu odpowiada kupujący. Forma wysyłki nie ma nic do rzeczy, nie ma obowiązku korzystania ze Smart, a jeśli się korzysta, odpowiada się za towar nadany także tą metodą.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

nie jestem tego do końca pewien

@xyz96 odsyłanie gratis przez smarta jest zorganizowane przez allegro za darmo

i Sprzedawca dostaje jakieś pełnomocnictwa od nich by rozmawiać bezpośrednio z inpostem - więc można przyjąć tezę, że za odesłanie (towar w rękach inpostu) odpowiada Sprzedawca

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte, coś za coś, właśnie 🙂 ja wolę unikać i nie ma zwrotów 🙂

oznacz moderatorów