anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakazane słowa w ocenie przedmiotu

Rednask
#9 Pomysłodawca#

Czy jest gdzieś informacja jakie słowa wykluczają opinie o produkcie ?

Dlaczego ułomny człowiek wymyślił jeszcze bardziej ułomny automat który wyklucza jakieś słowo z opinii o produkcie którego na daremnie jest szukać w całym zamieszczonym bełkocie ?

Mało tego ryją się do kupujących o opinie typu "nie dałeś jeszcze 50 opinii o produkcie " a jak już z biedą coś wyklepiesz ułomny system nie przepuszcza opinii nie wskazując słowa o które jest problem .

Ludzie tak samo było gdy porównałem Philips z Osram przy żarówkach , czy jak napisałem "pomyliłem zamówienie" i inne słowa . Czy naprawdę musi przyjść **piiip** by takie kretyństwa wyprostować?

te pip to było słowo @mazon i nawet tu jest ten sam kretyński system , ludzie uciekajcie z allegro

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Ämäzön to przecież konkurencja dla Allegro. Dlatego blokują. Tylko że to żałośnie wygląda.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@glenmoranghie 

Kiedy @mazon wejdzie na polski rynek, to Allegro będzie cienko gwizdać, bo na rynek wkroczy światowy potentat 😜

Tak więc albo zejdą na ziemię albo dalej będą upierać się przy swoich nie do końca przemyślanych zasadach i decyzjach.

Wiola
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

"Kiedy @mazon wejdzie na polski rynek, to Allegro będzie cienko gwizdać, bo na rynek wkroczy światowy potentat"

Wątpię. 
Tak samo się gadało przed wejściem **piiip**a do Polski. I co? I nic, **piiip** zaliczył spektakularną klapę, podobnie jak w Chinach. 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@glenmoranghie 

Chodzi Tobie o @liexpress? Niestety ocenzurowano. Nie zamawiam niczego z Chin, a @mazon, to inna bajka. 

 

Wiola
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

W poprzedniej wypowiedzi chodziło mi rzecz jasna o  ëbäy 😀

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@glenmoranghie 

Yebajka - tak niegdyś na forum ten portal nazywano nie ma zbyt wiele ofert. Większość ofert jest zza granicy i mają PayPal, którego nie do końca ogarnęłam, choć cudem udało mi się zapłacić za kupiony przedmiot z Niemiec 😉

Nie wiem, czy nadal upierają się przy tym PayPal, czy można dokonać płatności, jak tu przez PayU, co jest mega wygodne i proste.

Wiola
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Wioletta2701  Allegro uparło się na płatności przez PayU ponieważ pieniążki leżą przez noc na ich lokacie nocnej, na której zarobią. Pieniążków Sprzedawca nie może wypłacić tego samego dnia a dopiero następnego. Pomnóż ilość wpłat dobowych przez średnią wpłatę oraz odsetek a wyjdzie wiele milionów zysku rocznie dla allegro.

Dawniej można było wpłacać bezpośrednio Sprzedawcy. Była nawet rubryka dla jego nr rachunku. Owszem PayU jest wygodne, lecz bezinteresownie tego nie robią.

Teraz w allegro ukrywają Lokalizację na liście ofert aby własnie dokonywać więcej transakcji zdalnych bez odbioru osobistego. Zarobią potrójnie na jednej transakcji: na prowizji od przedmiotu, na prowizji od przesyłki i na oprocentowaniu od płatności.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@__RPM_

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze 😉

Każdy szuka zarobku, gdzie tylko się da.

Wiola
oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Jeśli @ wjedzie na nasz rynek, to nie sądzę żeby Allegro coś pomogło, stracą masę sprzedawców, pytanie czy zmienią swoje pazerne rączki w szybkim tempie aby temu zapobiec czy zrobią to za późno

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

gadanie gadaniem, ale zobaczcie warunki Am4zona, abonament żeby sprzedawać, jeszcze większe klientodupskolizusostwo 😐

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte no cóż może się okaże nagle, że jednak Allegro nie jest takie złe 😉

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud 

 

Pani Klaudio,

dla kupującego jest w zasadzie wszystko fajnie, ale dla sprzedających już nie.

Prowizje z kosmosu, prowizja od kosztu przesyłki jest już maksymalnym przegięciem - nie mam absolutnie nic do Pani, bo nie Pani te rzeczy ustanawia, ale skoro Allegro chce zarabiać, musi wyjść sprzedającym naprzeciw. To w końcu obopólny interes 🙂

Jeśli tak się nie stanie, sprzedawcy będą się wykruszać, bo nie udźwigną takich kosztów, a poza Waszymi mają jeszcze wysoki ZUS i inne bieżące wydatki.

Co za tym idzie, to malejąca liczba kupujących, a jak na rynek wejdzie znany potentat, to wiele się zmieni.

Wiola
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wioletta2701 jak najbardziej rozumiem, natomiast na ten moment poza zrozumieniem - trudno mi w tej kwestii podarować cokolwiek innego, faktem jest, że Allegro na przestrzeni ostatnich lat mocno się rozwinęło, a sprzedający muszą spełniać wyśrubowane normy, aby portal mógł świadczyć usługi wysokiej jakości. Pozostaje mi życzyć powodzenia w sprzedaży 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud 

Pani Klaudio, jeśli pamięć mnie nie myli jestem tutaj już od 2004 r.

Ja akurat tutaj nie sprzedaję, robiłam to sporadycznie, ale odstraszyła mnie wysoka prowizja i fakt, że straciłam 330 zł prowizji po tym, gdy po sporze z kupującym oddałam finalnie pieniądze, bo nie rozpatrzyłam reklamacji na odległość. Teraz sprzedaję swoje prywatne rzeczy u konkurencji.

Jako kupująca nie mam wyśrubowanych oczekiwań. Oczekuję towaru zgodnego z opisem i niczego więcej. Jeśli kupujący mają wyśrubowane oczekiwania, to trzeba ich sprowadzić na ziemię, a serwis ich niestety nadto gloryfikuje, a żyje dzięki jednym i drugim.

Mieliście usunąć ocenę za koszt przesyłki i co? Nie usunęliście 😕

Wiola
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@cloudcloud Nie. To, że ktoś od Was wymyślił sobie, że poprzez śrubowanie na maksa wymagań dla sprzedawców, uda się stworzyć tu wysoka jakość - nie oznacza jeszcze, że się Wam to udało, choć wiem, że lubicie tak o sobie myśleć.. 😉 

Najlepszym testem dla sprzedawcy jest sam rynek. Klienci. Nie Wasze wymagania. 

Nie wiem, jak będzie po wejściu @mazona. Może lepiej, może nie. To nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, by Allegro miało realną konkurencję, bo wyłącznie wtedy stanie frontem do klienta i zacznie o niego dbać. Teraz macie to w...no. Tam. Bo doskonale wiecie, że nie ma alternatywy . Poprzez wieloletni brak tejże konkurencji, Allegro przejawia typowe zachowania monopolisty, wśród których sztandarowym przykładem jest: "Siedźcie cicho, bo i tak nie macie gdzie pójść, więc co nam szkodzi znów dokręcić śrubę, a jak się nie podoba - won"

Myślę, że wejście @mazona (a może i innych) sporo tutaj zmieni. I nie ma znaczenia, czy tam jest lepiej, czy gorzej. Ważny jest wybór, którego na razie - nie ma.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud 🦎, pewnie tak 😛 alle kto wie 😛 4m4zon nie jest dla małych, to pewne 😛

oznacz moderatorów

Rednask
#9 Pomysłodawca#

Jest jakieś rozwiązanie tematu jaki założyłem bo zeszli z tematu w narzekaniu jak to sprzedawcy mają źle , a wystawianie opinii o ich  produktach kuleje ..

Człowiek by się wysilił ale system nie dopuszcza słów i nikt naprawdę nie wie jakich ??? Jakie sformowania są odrzucające wypowiedź . 

Może ktoś z allegro się wysili i zrobi wpis typu - zakazane słowa kretyńskiego systemu 🙂

Nie mówię już o czytaniu meili do sprzedawców i napominaniu kupujących którzy mają i tak wszystko w 4 literach.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Rednask Prawdopodobieństwo, że taki spis będzie dostępny publicznie jest niewielkie, ale mogę Ci podpowiedzieć, że w ocenie produktu nie można porównywać przedmiotu do innego. Stąd też np. stwierdzenie "Żarówka Philips jest tak dobra, jak Osram" będzie na pewno wykluczone.  

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte 

Czy już wiadomo, kiedy @mazon wejdzie na polski rynek? Szukałam w internecie na googlownicy i niczego sensownego nie znalazłam 😉

 

Wiola
oznacz moderatorów