anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup dwóch przedmiotów licytacja i kup teraz

jamajka2286
#8 Zapaleniec#

Wylicytowałam jedną rzecz, chcę dokupić drugą z "kup teraz", mam ją w koszyku i nie widzę opcji, żeby zapłacić za nie razem. Tylko wtedy zadziała mi smart, a osobno musiałabym zapłacić 2 razy za przesyłkę. Jest jakaś opcja, które nie widzę? Już się przerzuciłam na wersję przeglądarkową i dalej nic.

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

elta_2007
#1 Nowicjusz#

potwierdzam działanie opcji.Troszkę trwało ale ściśle wg instrukcji.Dziękuję 

oznacz moderatorów

marta_k_5
#8 Zapaleniec#

Problem jest, kiedy chcesz mieć darmową przesyłkę w ramach Smart: gdy klikasz "Kup teraz", a przedmioty są poniżej 45 zł, automatycznie dolicza się koszt przesyłki. Mogę nie płacić, jak sugerujecie. Ale gdy potem wchodzę do kupionych, jest już doliczona kwota za przesyłkę, której nie mogę NIE WYBRAĆ, gdy klikam "Kup teraz".

oznacz moderatorów

vievioor_kozi
#7 Wielbiciel#

ROZWIĄZANIE

Działa dla przelewu PayU, bez podpiętej karty i bez konta w PayU Express.

Zakup z aukcji przed opłacenuem pojawia się w zakładce "moje zakupy / nieopłacone".

Kupujesz fanty z "kup teraz" i jak przerzuca Cię na stronę banku do logowania, nie logujesz się tylko klikasz cofnij/anuluj, czy co tam jest - zakup trafia do "moje zakupy / w toku". Klikasz "anuluj płatność" i zakup trafia do "moje zakupy / nieopładone", czyli tam, gdzie jest aukcja.

Zaznaczasz oba zakupy i klikasz "opłać 2", wybierasz przesyłkę smart i opłacasz wszystko razem z jedną przesyłkę.

Ogarnąłem to z appki.

oznacz moderatorów

ewelapis
#2 Obserwator#

Potwierdzam można opłacić zakup licytacja i kup teraz 

oznacz moderatorów

snowwhites8
#7 Wielbiciel#

Zrobiłam  w opisany sposób, produkt zmienił status z "w toku" na "zakup anulowany i nie można juz go opłaicić...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@snowwhites8 musisz chwilę odczekać 15 minut, potem kliknąć zaznacz, zaznaczyć aukcje u na dole po prawej opłać 🙂

zazn.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

snowwhites8
#7 Wielbiciel#

Ciągle to samo. Ehhh, chyba muszę się z tym pogodzić

oznacz moderatorów

tyonja
#7 Wielbiciel#

Dopiszę swoje doświadczenia bo może się komuś przydadzą. U jednego sprzedającego kupiłem 3 przedmioty - w piątek (licytacja), w sobotę (licytcja) plus jeszcze jeden w opcji 'kup teraz". Dwóch pierwszych zakupów oczywiście nie opłacałem, one automatycznie pokazują się w wygranych aukcjach przez kupującego więc z tym nie ma problemu, natomiast zakupione w opcji "kup teraz" pojawia się oddzielnie i zazwyczaj nie można połączyć zakupów aby zapłacić za wszystko łącznie, dodatkowo z jednym kosztem wysyłki. W takiej sytuacji najlepiej jest zacząć realizację ostatniego zakupu ("kup teraz") i po przekierowaniu na stronę banku nie realizować zakupu (przelew bankowy). W zakładce Allegro "twoje zakupy" pojawi się opcja "anulu zakup" i "ponów zakup", trzeba oczywiście zakup anulować. Wtedy pojawia się możliwość we wspomnianej zakładce "moje zakupy" aby zaznaczyć okienka z aukcjami, które chcemy opłacić. Nas interesują te od jdnego sprzedającego. Jeśli cena wysyłki jest jednakowa we wszystkich, na przykład paczkomaty 8,99 zł to klikamy i zaznaczamy odpowiednie płatności, na końcu dochodzi kwota przesyłki i mamy wszystko w jedym pakiecie. Czasami potrzeba jeszcze kilka minut poczekać aby się strony przeładowały, można to odświeżyć aby było szybciej. Pozdrawiam...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@tyonja W sumie dobrze piszesz, ale anulować trzeba jedynie płatność, a nie cały zakup (kup teraz) - wtedy będzie można połączyć licytacje i kup teraz w jedną płatność i przesyłkę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

tyonja
#7 Wielbiciel#

Tak, oczywiście, że należy anulować płatność (przez bank) a nie zakup (poprzez Allegro). Chodzi o to, że zakup "kup teraz" ma jakiś prioryet i bywają pewne problemy z połączeniem w całość zakupu w tej opcji wraz z przedmiotami wylicytowanymi. Sam znalazłem się w takiej sytuacji, zrobiłem tak jak napisałem i wszystko się udało. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

marta_k_5
#8 Zapaleniec#

MAM ROZWIĄZANIE!!! Gdy zakup przez "Kup teraz" jest poniżej wartości, by była darmowa Smart, a dopiero z wylicytowanym przedmiotem daje kwotę do przesyłki Smart za 0,00. Trzeba kliknąć kup teraz i tak, gdzie się wybiera opcje dostawy kliknąć 

"Koszt dostawy ustalony ze sprzedawcą"

Ustal koszty dostawy:

i wstawić 0,00 zł. Potem "Kupuję i płacę", ale po przekierowaniu na stronę banku nie płacić, a wejść w zakładkę "Kupione". No i dalej jak piszecie - anulować płatność, zaznaczyć oba zakupy (kup teraz i licytację) i po zaznaczeniu ich, na dole strony, na zielonym pasku "Opłać". 
oznacz moderatorów

LukaszR01
#7 Wielbiciel#

Ja też miałem dylemat. Jeden sprzedawca i kilka zakupów dokonanych zarówno w drodze licytacji jak i przez "Kup teraz". Mam kupiony Allegro Smart, wartość wszystkich przedmiotów od sprzedawcy przekroczyła 45,- zł, ale nie wiedziałem jak połączyć zakupy aby nie płacić za przesyłkę, ponieważ w przypadku zakupów przez "Kup teraz" system Allegro niejako zmuszał mnie do natychmiastowego uiszczenia należności za dokonane zakupy, w szczególności że miałem podpiętą kartę płatniczą i była ona ustawiona jako domyślna metoda płatności. Do tego integracja z kontem PayU, która sprawia że płatność jest wykonywana błyskawicznie bez konieczności dodatkowego potwierdzania czy logowania się w banku. Nie zauważyłem też nigdzie jawnej opcji, która pozwoli na połączenie zakupów dokonanych w drodze licytacji oraz przez "Kup teraz". Trzeba było zatem trochę pokombinować, ale jak się zrobi to raz, to później już wchodzi w krew.

Generalnie, metoda jest taka sama jak opisali wyżej użytkownicy vievioor_kozi oraz tyonja, przy czym nie ma tu znaczenia czy masz podpiętą kartę płatniczą, czy masz konto w PayU Express, ani to czy dostępna jest opcja ustalenia kosztów ze sprzedawcą. Inni użytkownicy też coś tam na ten temat przebąkiwali, ale zrobili to tak pobieżnie, że nie można z ich wypowiedzi wyciągnąć żadnych konkretów. A cały trik sprowadza się do tego, aby jako metodę płatności wybrać "Przelew" zamiast karty płatniczej.

Poniżej długo i na temat.

Moja sytuacja wyglądała następująco: u jednego sprzedawcy wygrałem kilka licytacji, w których wartość zakupionych przedmiotów wynosiła poniżej 30,- zł. Poza tym u tego samego sprzedawcy zakupiłem kilka innych przedmiotów za pomocą "Kup teraz" - ich wartość również wynosiła niecałe 30,- zł. W jednym jak i drugim przypadku wartość zakupów była niższa niż 45,- zł, zatem w żadnym z przypadków nie przysługiwała mi darmowa dostawa. Teoretycznie zapłaciłbym więc za przesyłkę dwa razy. No, ale przecież łączna wartość przedmiotów to już prawie 60,- zł, zatem dlaczego miałbym płacić za przesyłkę?

Pytanie: Co należało zrobić aby w takim przypadku uniknąć płatności za przesyłkę?
Odpowiedź: Wybrać "Przelew" jako metodę płatności i go NIE realizować.

Jak to jest z aukcjami to chyba wiadomo - wygrywasz licytację, przedmioty pojawiają się na liście twoich zakupów i dokonujesz płatności w czasie wskazanym przez sprzedającego i w formie jaka tobie pasuje. Jeżeli dodatkowo kupujesz od tego samego sprzedawcy przedmiot za pomocą "Kup teraz", to:

- wstrzymaj się z płatnością za wylicytowane przedmioty,
- dodaj kolejny przedmiot do koszyka,
- przejdź do koszyka i kliknij przycisk "Dostawa i płatność",
- wybierz interesującą cię formę dostawy, np. paczkomat lub kurier. Póki co, do wartości przedmiotu zostanie doliczony koszt dostawy, ale nie przejmuj się tym.
- WAŻNE: koniecznie zmień metodę płatności na "Przelew" i wybierz dowolny bank (wcale nie musi to być twój bank),
- kliknij przycisk "Kupuję i płacę", aby dokonać zakupu.

Nie przejmuj się tym, że do wartości przedmiotu został doliczony koszt dostawy. Jeżeli łączna wartość przedmiotów zakupionych w drodze licytacji oraz przedmiotu z koszyka przekracza 45,- zł, to nie zapłacisz za dostawę ani grosza. Po kliknięciu przycisku "Kupuję i płacę" zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę wybranego banku, na której teoretycznie powinieneś się zalogować by zlecić przelew. Nie rób tego, nie loguj się. Wykonaj kolejne czynności:

- opuść stronę banku i wróć do strony Allegro (np. klikając w przeglądarce przycisk "Wstecz"),
- przejdź do strony "Moje zakupy" i odszukaj zakup wykonany przez "Kup teraz". Powinien on być już dostępny na liście twoich zakupów, a status przy nim powinien brzmieć "Płatność w toku".
- odczekaj jakieś 5 minut i odśwież stronę. Z reguły oczekiwanie na płatność trwa od kilku do kilkunastu minut. Nie wykonałeś płatności, więc po kilku lub kilkunastu minutach pod nazwą statusu pojawi się opcja "Anuluj płatność", która - jak nazwa wskazuje - pozwala na anulowanie przelewu (którego de facto nie wykonałeś).
- kliknij "Anuluj płatność" aby potwierdzić anulowanie przelewu. Status zakupu zostanie zmieniony na "Płatność nieudana". Jeśli status zakupu nie odświeży się od razu, kliknij "Anuluj płatność" jeszcze raz.

Teraz będziesz miał możliwość ponownego dokonania płatności. Zaznacz więc WSZYSTKIE zakupy od tego samego sprzedawcy, zarówno te z licytacji jak i kupione przez "Kup teraz". Na pasku, który pojawi się u dołu ekranu wybierz "Opłać". Zostaniesz przeniesiony do strony z podsumowaniem, na której ponownie będziesz mógł wybrać formę dostawy. Tym razem jednak wartość wszystkich zakupów u sprzedawcy przekroczy 45,- zł, co uprawni cię do skorzystania z darmowej przesyłki. Wybierz preferowaną metodę płatności i kliknij przycisk "Płacę". I tyle.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Setki wpisów na forum od lat i nawet moderacja pisała o tej możliwości.

oznacz moderatorów