anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup młota kującego

MAMY ROZWIĄZANIE!
arekzydaniec
#7 Wielbiciel#

Witam. mam pytanie .Kupiłem przez allegro młot kłujący  MAKITA HM1213c ,numer aukcji (7573959078) .Zapłaciłem za niego 2439,00, nie płaciłem za wysyłkę, bo kurier był za darmo. Dostałem od sprzedawcy fakturę z kosztem wysyłki 8 zł. Potrzebuję do urzędu pracy , zamówienie na kwotę 2439,00 .Kontaktowałem się ze sprzedawcą przez mejla, ale on  odpisał,że dostał przelew na 2447,00 wliczony jest w to koszt wysyłki 8 zł, mimo, że ja nie płaciłem za wysyłkę. Potrzebuję zaświadczenia kto pokrył koszta  wysyłki. Jest mi to potrzebne do urzędu pracy. Pozdrawiam. Arkadiusz Żydaniec.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Knowhere
#21 Demiurg#

@arekzydaniec Zakładam, że masz opłaconego smarta, więc koszty dostawy pokryło allegro (a przynajmniej częściowo razem ze sprzedającym).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Tak to właśnie z tym smartem. Do mnie też dzwonią czemu na fakturach jest 8zł, bo nie płacili za wysyłkę, ich księgowi się czepiają i rozkładają ręce, bo dostają faktury z kosztem wysyłki, przy czym trzeba tłumaczyć jak działają zakupy ze smartem. Sprzedający musi wykazać ile otrzymał od allegro. Generalnie, to allegro pokrywa 8zł, resztę sprzedający "rabatuje"

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@arekzydaniec Poproś sprzedawcę o korektę faktury. Te 8 zł niech zafakturuje temu, od kogo tę kwotę otrzymał.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Korekta faktury to nie jest łatwa sprawa sprzedający chciał wniosek mimo że błąd był z jego strony (wielokrotnie tak miałem)  Życzę powodzenia

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

To nie jest błąd sprzedawcy , wyfakturował kwotę jaką realnie otrzymał . Jeśli korzystasz z pakietu ,,smart ,, i nie możesz zaksięgować kosztow przesyłki powinieneś o tym poinformować sprzedawcę , który w takim przypadku fakturuje zakupiony towar , a koszt przesyłki jaki otrzymał od allegro umieszcza na paragonie . W tym przypadku oczywiście musi być górka . Sprzedający dla US musi mieć papier na podstawie którego żądasz skorygowania otrzymnego dokumentu . Trzeba pamiętać faktura i wiadomość do sprzedającego ,, na dokumencie tylko towar ,,

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Sprzedawca musi wystawic dokument na kwotę jaką otrzymał

za konstrukcję smarta odpowiada allegro - dziwne, że nikt z us nie zanegował takiej formy

 

chcesz normalną kwotę na fakturze poproś o proformę i nie kupuj przez smarta

oznacz moderatorów