anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na fakturę

Trombocyl
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam laptopa u totalnego oszusta . Na moje nieszczęście był to zakup na fakturę. Laptop przyszedł niezgodny z opisem ze złymi parametrami. Chciałam go zwrócić ale nie mogłam ponieważ sprzedaż na fakturę miała charakter zawiązany z firma co zwalnia sprzedającego z rekojmi. Laptop został odesłany, przyszedł nowy już zgodny parametrowo ale po włączeniu przestał działać głośnik i touch pad. Otworzyłam spór i chciałam zwrotu pieniędzy. Oczywiście nie ma na to szans ze strony sprzedającego i będzie wymiana laptopa. Został odesłany przysłali naprawiony. Otwieram laptopa ekran cały zalany, a laptop miał być oczywiście nowy. Znowu zgłoszenie u ta sama śpiewka ze nie będzie zwrotu pieniędzy tylko wymiana na nowy. Przychodzi dzisiaj nowy i jest brudny od kleju jakby był składany i rozkręcany. Nie mam już cierpliwości może ktoś miał podobna sytuacje. Czy jak złoże wniosek na Allegro w programie ochrony kupujących to coś da ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Trombocyl zakup na fakturę nie do końca stracone 🙂 Przeczytaj ustawę i sprawdź czy się nie łapiesz na zwrot 14 dni, reklamację itp. bo od roku jednoosobowe firmy dostały nalepkę konsument i jego prawa 🙂

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje
się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością
gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 czytaj cyt.,, Chciałam go zwrócić ale nie mogłam ponieważ sprzedaż na fakturę miała charakter zawiązany z firma co zwalnia sprzedającego z rekojmi.,,

@Trombocyl jeśli otrzymałaś propozycję ZŁOŻENIA WNIOSKU DO POK TO NIE CZEKAJ .

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Trombocyl Widzę, że w dyskusji nasz pracownik zaproponował Ci złożenie wniosku o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących. Wciąż możesz skorzystać z tej możliwości.

Sprzedający zaznaczył również, że w ramach gwarancji po raz kolejny wynieni laptop i poinformował, że przesyłka jest już w drodze. Możliwe, że tym razem towar będzie pozbawiony wad.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Trombocyl Zakup na Fv, firmę nie wyłącza reklamacji.

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

Jeżeli sprzedawca wyłączył rękojmie dla przedsiębiorców to reklamacja nie przysługuje w takiej sytuacji. Są oczywiście wyjątki (np. zatajenie wady itp.), ale co do zasady to w takiej sytuacji kupującemu przysługuje ewentualna gwarancja producenta a nie reklamacja u sprzedawcy.

oznacz moderatorów