anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakup na fakture, przedmiot wadliwy, zwrot ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Zakupiłem przedmiot ktory byl wadliwy

Otwarłem dyskusje, reklamacja rozpatrzona pozytywnie

Otrzymalem nowy przedmiot, dyskusja zamknieta, przedmiot ponownie okazał sie wadliwy

 

Zakup na fakture i związany z działalnością wiec nie przysluguje prawo zwrotu jednak coś mi świta, że po reklamacji przysluguje zwrot

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@xyz96 pomożesz ?

mam prawo do zwrotu ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Jeżeli reklamowałeś z rękojmi za pierwszym razem, za drugim razem zrób to samo, ale zgodnie z art. 560 Kc, jeżeli towar był już naprawiany, wymieniany, masz prawo odstąpić od umowy i żądać zwrotu wpłaty, o ile wada jest istotna. Sprzedawca nie może po raz kolejny towaru naprawiać ani wymieniać. Jeżeli reklamowałeś z gwarancji, warunki ustala gwarant, więc patrz na zapisy w karcie gwarancyjnej, o ile taką otrzymałeś.

Nie masz prawa do zwrotu konsumenckiego, czyli odstąpienia od umowy na podstawie art. 27 Ustawy konsumenckiej, ale prawo do zwrotu w ramach reklamacji z rękojmi masz.

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

ogolnie to żadnych papierów nie otrzymałem.

takie info było w zakładkach podczas zakupu

Gwarancja


RODZAJ GWARANCJI

producenta/dystrybutora

OKRES GWARANCJI

24 miesiące
12 miesięcy dla przedsiębiorców
Dodatkowe informacje

W przypadku chęci zareklamowania towaru prosimy o kontakt na biuro@xxxxx.pl

CZAS NA REKLAMACJĘ Z TYTUŁU RĘKOJMI

1 rok
rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców

ADRES DO REKLAMACJI

P.H. xxxxxx
xxxxxxowa
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W takim razie musiałeś za pierwszym razem reklamować z gwarancji, skoro rękojmia wyłączona. Teraz pozostaje Ci ponownie reklamować z gwarancji, jednak nie odstąpisz od umowy na podstawie art. 560 Kc. Producent/dystrybutor może w takiej sytuacji naprawiać i wymieniać towar wiele razy.

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

dzieki za rozjaśnienie sprawy

oznacz moderatorów