anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na firmę na zwykłym koncie

stanmarc80
#7 Wielbiciel#

Dotychczas kupowałem płyn z zawartością metanolu (sprzedaż wyłącznie dla firm, na numer NIP) przy użyciu zwykłego konta na allegro. Jedynie zaznaczałem, że chcę fakturę u podawałem dane mojej działalności gospodarczej. Dlaczego obecnie jest to nie możliwe i konieczne jest założenie konta firmowego ? Zwykłego mojego konta również nie mogę przekształcić w firmowe ponieważ korzystam z Allegro Family. To jakieś nieporozumienie. Jest jakieś rozwiązania aby nadal normalnie robić zakupy na firmę (z fakturą VAT)   na zwykłym koncie ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

A kto Ci zabronił taki zakup na FV?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@stanmarc80 Skonsultuję tę kwestię i wrócę do Ciebie tutaj z odpowiedzią.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

stanmarc80
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_  czy mogę prosić o odpowiedź na moją wiadomość z dnia 22-11-2022, g. 11:02  ? Z góry dziękuję 🙂 Z pozdrowieniami

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@stanmarc80 Dostałam już informację, że nie wymagamy zmiany typu konta do danych firmowych na fakturze, więc jeśli masz problem z zakupem, prześlij nam proszę zrzuty swojego ekranu (wraz z widoczną datą i godziną) oraz podaj numer lub link do oferty, z której chcesz skorzystać. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

stanmarc80
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Chciałem ze swojego zwykłego konta zakupić taki oto płyn do spryskiwawczy zawierający metanol: https://allegro.pl/oferta/waba-plyn-do-spryskiwaczy-zimowy-5l-12848539764

Zakup tego płynu jest możliwy tylko na fakturę z uwagi na zawartość metanolu. Zawsze kupowałem bez problemu zaznaczając w koszyku, że chcę fakturę. Obecnie jest to oferta opatrzona informacją "dla biznesu" i z mojego zwykłego konta nie mogę kupić tego płynu. Tak jak za załączonym zrzucie ekranu - opcja "Kup teraz" jest nieaktywna, a pojawia się dodatkowe okno "Załóż konto". Czyli aby kupić ten płyn na fakturę muszę założyć firmowe konto ? Swojego nie mogę zmienić na firmowe ponieważ mam Allegro Family. Mógłbym założyć nowe konto ale musiałbym drugi raz opłacić smarta.

Zrzut ekranu (1).png

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@stanmarc80 Odpowiedź na Twoje pytanie jest dostępna po kliknięciu w znaczek "dla biznesu" w tej ofercie:

nat_not_0-1669211605586.png

 

 

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

stanmarc80
#7 Wielbiciel#

@nat_not dziękuję ale czytałem tą informację. Czyli allegro zmieniło zasady i zmusza mnie do założenia firmowego konta i wykupienia kolejnego smarta. Nie rozumiem czemu to ma służyć i dlaczego nie mogę kupić towaru na fakturę na zwykłym koncie, jak dotychczas. Bynajmniej dziękuję za pomoc. Z pozdrowieniami

oznacz moderatorów