anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na raty

gosiap77
#2 Obserwator#

Miesiac temu kupilam na raty sprzet komputerowy. Oczywiscie otrzymalam harmonogram splaty. Przesylki brak.Sprzedawca poinformowal mnie teraz ze nie daje gwarancji kiedy i czy w ogole zrealizuje zamowienie. Zasugerowano mi ze mam prawo do rekompensaty i odstapienia od umowy. Co zrobic  w pierwszej kolejnosci.Czy w takim przypadku powinnam wypelnic wniosek o rekompensate wskazujac rachunek banku ktory udzielil mi kredytu? 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Nie znam szczegółów sprawy, ale jeśli termin dostarczenia (nie wysyłki) podany w ofercie minął, powinnaś tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy na podstawie art. 5431 Kc i zażądać niezwłocznego zwrotu wpłaty przez Allegro Finanse. W tej sytuacji pieniądze trafią do banku, a Ty skontaktujesz się z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. Gdyby dyskusja nie przyniosła rozwiązania problemu, możesz wystąpić o zwrot wpłaty z POK, a następnie rozliczyć się z bankiem w podobny sposób.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gosiap77 Przykra  sprawa -powodzenia Musisz walczyć zakładając dyskusję przez Allegro a następnie jak  nie przyniesie skutku to pomoc z POK

oznacz moderatorów