anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup niesprawnego silnika - zwrot kosztów

Client:103822554
#1 Nowicjusz#

Przed zakupem silnika rozmawiałem ze sprzedawcą - zapewnił, że silnik chodził równo i jest kompresja. Niestety silnik nie jest sprawny - brak kompresji na 1 tłoku, mizernie zrobiony rozrząd, porysowane tuleje tłoków i nagar od palenia oleju na tłokach,

Moje koszta to 4850zł za silnik i przesyłkę, 1500zł za montaż niesprawnego silnika i umówione 1000zł za zdjęcie i założenie głowicy.

Sprzedawca poczuwa się do zwrotu kosztów silnika i 500zł za zdjęcie głowicy. Jaki będzie najsprawniejszy sposób na odzyskanie reszty pieniędzy? Czy Allegro w jakiś sposób jest w stanie pomóc przy tej sprawie?

Przez wprowadzenie mnie w błąd i zakup niesprawnego silnika będę zmuszony zapłacić drugie tyle za ponowny montaż silnika. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Jak masz na to dowody to masz prawo żądać, zacznij od dyskusji, tak Allegro pomaga, zakup na zwykłym Allegro :https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa zakup na Allegro Lokalne: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

zmień mechanika skoro twój nie potrafi ocenić silnika przed zapakowaniem go do samochodu tylko montuje na rympał a potem nagle stwierdza nagar, mizernie zrobiony rozrząd (uwaga widać z zewnątrz i można sobie stan tegoż określić) i porysowane tuleje tłoków @Client:103822554 wziąć za montaż umiał jak za zboże no ale jakby określił że szajs to nie wziąłby ani złotówki za te odbimbane roboczogodziny

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:103822554 zakup konsumencki ? masz faktury na wymianę silnika ? może się okazać że zostanie Ci rzecznik konsumenta a potem sąd 😞 

Tak zgodnie z prawem sprzedawca powinien pokryć demontaż i ponowny montaż reklamowanej części, co do głowicy itp. nie wiem w jakim celu i co to 1000 zł, skoro była ściągana głowica i widziałeś problemy na tulejach itp. po co go montowałeś ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Client:103822554 Załóż dyskusję, tam może pomóc Allegro wraz z AP.

Natomiast druga sprawa - silnik powinien zamawiać mechanik. Wtedy by go sprawdził przed montażem. A tak tylko problem na problemie, na który musisz marnować swój czas. A mechanik zgarnie kasę dwa razy plus demontaż.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów