anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup nowego telefonu . Faktura bez VAT

Alligator_pl_
#9 Pomysłodawca#

Witam .  Chcę kupić telefon na firmę . Znalazłem ofertę dużo tańszą od konkurencji , jednak sprzedawca wystawia faktury bez VAT . Czy sprzedaż elektroniki nie jest przypadkiem objęta koniecznością wystawiania faktur VAT . ??? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Alligator_pl_ Możesz podać numer tej oferty?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Alligator_pl_
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Alligator_pl_ zapoznaj się z zakładką ,, o sprzedającym ,,  , a szczególnie danymi firmy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Alligator_pl_ Kupujesz u sprzedawcy z Chin. To jest cena netto, wbrew regulaminowi Allegro. Na granicy może zostać Ci doliczony VAT i cło.

oznacz moderatorów

Alligator_pl_
#9 Pomysłodawca#

Ale w ofercie napisane jest że dostawa jest pojutrze. Czyli wysyłka z Polski

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Alligator_pl_ cytat ze strony o sprzedawcy:

Jesteśmy spółką z HongKongu, dlatego nie wystawiamy naszym Klientom faktur polskich.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Alligator_pl_
#9 Pomysłodawca#

Spółka z Hong Kong a towar z Polski.  Dam sobie spokój z tą ofertą. Kupię po prostu w sklepie gdzie dostanę normalna fakturę a nie jakiś szemrany dokument. Fakt że tutaj cena atrakcyjna ale bardzo podejrzane pochodzenie towaru. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Alligator_pl_ popieram, w przypadku zakupu komputera, telefonu, ogólnie pojętego sprzętu lepiej mieć normalny dokument zakupu i wiedzieć, że sprzedawca nie jest żadną firmą krzak 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mewa_2005
#8 Zapaleniec#

Komisy też wystawiają faktury bez VAT. Brak rozróżnienia w parametrach aukcji jakiego rodzaju jest faktura, jest poważnym błędem Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mewa_2005 jest rozróżnienie , podczas wystawiania oferty sprzedawca ma możliwość wyboru dokumentu jaki ma możliwość wystawić i taki figuruje w parametrach. Komisy wystawiają fakturę Vat - marża .

oznacz moderatorów

mewa_2005
#8 Zapaleniec#

Faktura VAT marża nie upoważnia do odliczenia 23% VAT. Dla mnie jako VAT-owca jest to zdecydowana różnica. A sprzedający nie ma możliwości wyboru rodzaju faktury - czy jest "zwykła" czy "marża".

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mewa_2005
#8 Zapaleniec#

Tak. To teoria. Prawie żaden sprzedający na fakturę VAT marża pomija podanie tej informacji i stawki. Pole jest opcjonalne, a powinno wg mnie powinno być obowiązkowe.

oznacz moderatorów