anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakup nowej konsoli ps5 , włączenie jej przez syna, sprzedający grozi że zwroci tylko 50% kwoty

Murinko
#8 Zapaleniec#

Witam, tak jak w temacie.

chciałem złożyć opcje zwrotu z powodu "bez podania przyczyny" zgłosiłem zwrot po 11 dniach, konsole mam już zapakowaną do wysyłki, wszystko w stanie NIENARUSZONYM, po prostu syn stwierdził że woli świat XBOXowy, nie podpasowała mu konsola Playstation 5. Niby nic strasznego no ale jednak sprzedający grozi że z racji że konsola została włączona (gdzie syn po prostu chciał sprawdzić zawartość paczki i sprawdzić czy to jest to i czy to dla niego odpowiedni sprzęt, sprzedający mówi że zwroci tylko 50% wpłaty, dlaczego 50%? a no dlatego że powołuje się na jakieś dyrektywy unijne że po prostu on teraz musi to sprzedać jako towar używany. 

Moje zdanie jest takie, że jak mam sprawdzić zawartość paczki skoro nie mogę jej otworzyć z orginalnie zaplombowanego opakowania ? tak jak pisałem nie ma totalnie żadnych uszkodzeń, nic.

konsola włączona może na 2/3 godziny i sprzedający odgraża się powołując na jakieś dyrektywy unijne i że zwroci tylko 50% wartości 🙂

 

.

proszę o opinie bo pierwsze słyszę takie coś wgl.

to w takim razie prawo do zwrotu nie obowiązuje ? 😄 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

az1rael
#21 Demiurg#

@Murinko i ma rację tyle że 50% to przesadza dyrektywa ue jasno określa że towar możesz przetestować tylko w taki sposób w jaki pokazałby ci sprzedawca w sklepie stacjonarnym a w takim sklepie nie wyciąga ci konsoli z pudełka i nie puszcza gierki. Towar nie jest już nowy i odda ci tyle za ile chodzą podobne używki na rynku wtórnym albo wystawi na licytację na 7 dni i odda tyle uzyska z licytacji. Co do ciebie obowiązuje cię art 34.4 uk odpowiadasz za pomniejszenie wartości produktu nowy nie jest już nowy i nie sprzeda się znowu w cenie nówki więc realnie z 20% utraty wartości możesz stracić no chyba że wersja specjalna konsoli np z nadrukiem cyberpunk

oznacz moderatorów

Murinko
#8 Zapaleniec#

no tak, ale jak można przetestować towar bez wcześniejszego włączenia go (w tym przypadku konsoli ps5). jak to się ma do prawa zwrotu wynoszącego 14 dni, pierwszy raz się z takim czymś spotykam a zrobiłem juz może 3 lub 4 zwrotu w ciągu życia, nigdy nie było problemu i grożenia ze zwroci tylko 50%

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Murinko To źle że nie posiadasz wiedzy jak działa prawo konsumenckie, tak sprzedający ma prawo pomniejszyć zwrot jeżeli wartość towaru się zmniejszyła w  wyniku twojej działalności. Teraz czy 50 czy 90 czy 10% to rzecz dyskusyjna, pokaż link do oferty w kto rej nastąpił zakup, Moim zdaniem jeżeli sprzedający już teraz pisze że zwrot 50% to wygląda na "szantaż" a to jest niezgodne z prawem , załóż mu dyskusję, tam się włączy w dyskusję Allegro i masz tam ich pomoc: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE a jak zakup na zwykłym to tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Murinko W sklepie stacjonarnym też nie można testować dowolnej konsoli, chyba że dostępne są egzemplarze typowo testowe. Niestety takie testowanie może prowadzić do zmniejszenia wartości przedmiotu i koszt ten ustawowo ponosi Kupujący.

Nie wiem dlaczego 50% w tym przypadku, nie orientuje się jak to jest z tymi nowymi konsolami, może również chodzi o zawartość cyfrową lub konta do gier powiązane z konsolą.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

Rozumiem go, towar jest uzywany, ewentualnie "powystawowy" a nie nowy. Nie sprzeda go za 100% kwoty i jak wystawi jako nowy to skłamie i dostanie negatywa. Chociaż wartość takiego towaru to raczej 80%, a nie 50%.

oznacz moderatorów