anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup pada który okazał się nieoryginalny

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:35742672
#8 Zapaleniec#

Chodzi o tą ofertę: https://allegro.pl/oferta/ps4-pad-dualshock-4-v2-rozne-kolory-bialy-9409039789?snapshot=MjAyMC0wOC0y...

Zamówiłem pada, okazał się marną podróbką pomimo tego że wyglądał legitnie. Zgłosiłem chęć zwrotu do gościa, zero odzewu. Powinienem po prostu mu to odesłać (do Chin) i liczyć na to że jakimś cudem dokona mi zwrotu zarówno za przedmiot jak i dostawę?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, kupując w Chinach powinieneś się liczyć z odesłaniem towaru do Chin. Po pisemnym odstąpieniu od umowy odsyłasz towar na Chin na swój koszt i sprzedawca oddaje Ci pieniądze za towar i dostawę do Ciebie. Jeżeli odeślesz to w ramach reklamacji z powodu wad lub niezgodności z opisem, wraz z pismem reklamacyjnym, sprzedawca powinien oddać Ci wszystkie koszty, w tym koszt odesłania. Odeślij, jeśli nic Ci nie odda, wystąpisz o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#

Wygląda na to, że należałoby odesłać pada, ale koszt przesyłki do małych nie będzie należał i zapewne na tym bazuje Sprzedawca. 
Pozostaje wyładować złość na padzie (i tak się szybko popsuje), powiadomić Allegro o oszustwie, założyć dyskusję, a pada najlepiej kupić w jakimś stacjonarnym sklepie lub u sprawdzonych Sprzedawców z Polski.
Co tanie to drogie....

oznacz moderatorów
Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

"Kraj wysyłki chiny" to już 1 sygnał, ze coś nie tak. Drugim sygnałem powinna być cena, oryginalne pady kosztują 250 zł a na promocjach po 220 max, tutaj cena 125 zł no coś ewidentnie jest nie tak.  Nie bawiłbym się w odsyłanie do Chin tylko postarał się to sprzedać tak żeby być mniej na - i tyle .

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:39437616 Podejrzewam, że bezpośrednio u majfrendów na ali ten pad kosztuje może z połowę tego, co na allegro😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Ciesz się, że celnicy nie dorwali tego pada

za sprowadzenie pada nie orginalnego grozi ci odpowiedzialność karna

bo kupując produkt u chińczyka jesteś importerem

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@RED, taa? lol? nievieru 😮

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

@RED skąd wiesz, że to przyszło z Chin bezpośrednio do OP?

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@exoryna Przecież w podlinkowanej aukcji czarno na białym widać "Kraj wysyłki: Chiny",
a poza tym zwrot jest do Chin, więc skąd mogło przyjść?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Na aukcji można wpisać różne rzeczy. To założyciel tematu wie skąd przyszło.

Mogło przecież do niego przybyć z Sosnowca.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@exoryna To brzmi logicznie - ktoś wpisał Chiny z czasem dostawy 12-22 dni tylko po to, żeby wysyłać z Sosnowca😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

cicho, bo się wyda 😄

oznacz moderatorów
Client:35742672
#8 Zapaleniec#

Udało mi się skontaktować ze sprzedawcą, otrzymałem taką odpowiedź: Witaj, to jest nasz problem, powinno być tak, że magazyn wysłał niewłaściwy produkt
Możemy dać ci zwrot pieniędzy, możesz zatrzymać produkt bez zwracania go do Chin, mam nadzieję, że możesz dać nam 5 gwiazdek pochwały, kiedy dasz nam recenzję, możesz otrzymać zwrot pieniędzy, dziękuję

 

Myślę że to kolejne oszustwo ale jednak kusi spróbować, co myślicie?

oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#

Niech najpierw oddadzą kasę.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:35742672, możesz poprosić allegro o usunięcie oceny, by ją zmienić potem, why not 😄

oznacz moderatorów
musashi2007
#12 Orędownik#

Załóż ze Sprzedającym dyskusję (chyba, że już to zrobiłeś). Zobaczysz jak wtedy będzie się tłumaczył.

oznacz moderatorów
Client:35742672
#8 Zapaleniec#

To może napiszę dla zainteresowanych jak sprawa się rozwiązała: pieniądze odzyskałem, pada zwracać nie musiałem, ani policji ani allegro nie powiadamiałem. Udało dogadać się ze sprzedającym także jestem na plus o pada. Może grożenie policją pomogło i motywowało.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:35742672 Tak z ciekawości - dostałeś zwrot w takiej kwocie, jak w ofercie?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:35742672
#8 Zapaleniec#

@Knowhere

Dostałem dokładnie tyle ile zapłaciłem, zwrot również za dostawę. Wszystko potwierdziło Allegro zarówno w dyskusji jak i na maila, no i kasa przyszła oczywiście.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:35742672 Czyli kupiłeś od prawdziwego majfrenda, a nie od dropshippera😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów