anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup podróby klocków lego z Chin

Ciulalka1
#1 Nowicjusz#

Kupiłam klocki lego od sprzedającego z Chin. Na zdjęciu był oryginalny zestaw i jego nr. Przysłano mi jednak podróbę. Dziecko rozżalone i zawiedzione. Chcę to zwrócić, ale nie chciałabym płacić kosztów przesyłki. Koszty przesyłki wyniosły 39 zl. Czy sprzedający zwróci mi zapłacone koszty i pokryje te, które będę musiała ponieść odsyłając mu to z powrotem?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Dlatego nie zwracaj tylko składaj reklamację na niezgodność z opisem, zacznij od otwarcia dyskusji, zobaczysz co odpisze sprzedający i masz pomoc Allegro, a odesłanie na reklamację i po jej uznaniu to sprzedajacy Ci zwraca koszt odesłania: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ciulalka1 A czytałaś tutaj wcześniej posty o zakupach z Chin? Uczymy się na błędach, cena to niekoniecznie najlepszy wyznacznik....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie zwracaj tylko złóż reklamację "towar niezgodny z opisem" -podróbka. Najlepiej jednak unikać takich zakupów ,gdzie ze sprzedawcą jest utrudniony kontakt i drogie koszty zwrotu -kupuj w kraju.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Ciulalka1 czytać opinie, allegro poprawiło, opinie o produkcje i widać kto sprzedaje podróbki 🙂

Tu masz przykład opinii oryginałów i podróbek łatwo trafić że na Chińskiego sprzedawcę głośników po 100 zł 

kostas11_1-1681888653546.jpeg

 

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

1 powinien zgodnie z prawem
2 jak zwrot do chin to paczka pocztą z 6 tygodni będzie szła i wpierw musisz ją sama odesłać
3 następnie dostaniesz filmik że twoja paczka jest pusta i nie ma przedmiotu zwrotu
4 może dostaniesz rekompensatę z ap
5 allegro nic takiemu nie zrobi a nawet jak dostanie bana na konto to założy nowe na drugi dzień

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael 5 allegro nic takiemu nie zrobi a nawet jak dostanie bana na konto to założy nowe na drugi dzień

No właśnie, blokują im konta a zaraz pojawiają się nowe ??? wiem że ich są tam miliony i mają na kogo zakładać, ale jak nasz sprzedawca po blokadzie otworzy nowe konto to jest od razu blokowane 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 w sensie nasz tzn Polak? Oni nawet za pok nie są wstanie Chinczyka ścignąć

oznacz moderatorów

Client:35188806
#8 Zapaleniec#

Proszę nie kupować nic z chin. Od tego jest al i xepress

oznacz moderatorów