anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup poza allegro z POWODU blokady konta

SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Powód blokady odpisywalam w osobnym wątku.

Teraz pytanie: Skoro mam zablokowane konto,mogę wrzucić przedmioty do koszyka ale nie mogę uzyskać potrzebnych mi informacji ,ponieważ nie mam możliwości zadania pytania sprzedającemu przez formularz,nie mogę też kupić przez allegro...wiec nie wiem dlaczego działa koszyk.To teraz pytanie konkretnie:chcąc kupić przedmiot mam wejść w dane o sprzedającym,wyświetlić sobie adres mailowy lub telefon i skontaktować się bezpośrednio?Zakup też zrobić bezpośrednio?nie idzie przecież przez allegro?Wiec zablokowanie konta powoduje,że kupujący mają łamać regulamin by zrobić zakup???

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz kupić na Allegro bez logowania. Nie będzie łamania regulaminu i w przypadku problemu transakcyjnego Allegro może udzielić wsparcia, choć nie ma możliwości otwarcia Dyskusji, wystawienia komentarza i skorzystania z POK.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MOŻESZ ZROBIĆ ZAKUP JAKO ,, NIEZAREJESTROWANY ,,

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Hm, czy takie zawieszenie konta i zakaz założenia nowego nie podpada pod art. 135 kw? No bo przecież w takim przypadku allegro, zmuszając kogoś do zakupów jako niezarejestrowany, znacznie ogranicza mu możliwości (również ew. dochodzenia swoich praw jako konsumenta).
Co Ty na to @xyz96? Dałoby się z tego zmajstrować pozew?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, a to nie jest tak, że jak ktoś łamie regulamin jakiejś usługi/gry online to dostaje bana i poprostu musi się z nim pogodzić zamiast szukać opcji jak go obejść a najlepiej przepisu na to? 😕 ban to ban, ten kto wymyślił jakieś przepisowe obejścia tego, powinien dostać młotkiem po głowie 😕

oznacz moderatorów

SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#

A czy możesz pierw przeczytać dlaczego zablokowali mi konto kilka lat temu?Nie sprzedawałam niczego niedozwolonego.wogole mało zdążyłam sprzedać.prosze przeczytaj pierw ten wątek.Mało się znam na Allegro.niewiele zdążyłam tu zdziałać.

oznacz moderatorów

SklepikMarysi
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere

Pomyliły Ci się artykuły. 135 k.w. dotyczy towarów, a zawieszenie konta to raczej odmowa świadczenia usługi, czyli 138 k.w. w tej części uznanej przez TK za niekonstytucyjną. Krótko mówiąc, Allegro może odmówić świadczenia usługi. C'est la vie.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Pomyliły się, pomyliły, bo to ty i xyz96 jesteście obryci w przepisach i kodeksach, nie ja😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów