anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup produktów u członków z rodziny

brygida_84
#8 Zapaleniec#

Witam

Chciałam zapytać o zakup produktów u członków z rodziny na allegro. Mój brat prowadzi firmę pod naszym wspólnym dachem. Chciałabym czasem coś od niego uczciwie kupić przez moje konto. Czy jest to dozwolone i nie traktowane jak nabijanie bratu sprzedaży? Czy wspólny adres zamieszkania wyklucza mnie z takiej czynności i muszę prosić obcych znajomych by mi coś kupili? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Aga

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

pinsplash
#21 Demiurg#

@brygida_84   nie ma dokładnie takiego zapisu. Ale były tu już historie że ktoś logował się z tego samego IP coś zrobił itp...i konto zablokowane. Jak pisałem: regulaminowo - można. Życie pokazuje że jest różnie.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Regulamin tego nie zabrania. Każdy, nie tylko rodzina, może nabijać komuś sprzedaż. Kupuj śmiało, gdyby Allegro miało coś przeciw, zapytaj o podstawy regulaminowe.

oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

No właśnie szukałam w regulaminie jakiegoś zapisu i nie znalazłam. Ale regulamin regulaminem, a  życie życiem i nie chce bratu narobić problemów. Z drugiej strony robię to uczciwie przez allegro wykonuje te same czynności co każdy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

Dziękuje już napisałam 😉

oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

Niestety punkt 10b w regulaminie tego zabrania

"2.10.b. licytowanie lub zawieranie umowy sprzedaży Towarów w ramach Ofert własnych, osób bliskich bądź wspólnie zamieszkujących z Użytkownikiem albo innych podmiotów, z którymi Kupujący pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Transakcji, w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ten punkt regulaminu można interpretować tak, że nie można zawierać transakcji z osobami wspólnie zamieszkującymi tylko wtedy, gdy w wyniku tego miałoby dojść do działań sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami. Moim daniem przy normalnym zakupie do takich działań nie dochodzi.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@brygida_84 w tym punkcie regulaminu chodzi prawdopodobnie o to, żeby nie wystawiać pozytywnego komentarza. W  polskim prawie raczej nie istnieje zakaz robienia zakupów u członków rodziny.🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@brygida_84  Wg mnie chodzi tutaj o to aby nie :

- podbijać ceny "rodzinie" w licytacji przedmiotu

- nie była to aukcja tylko dla pozytywnego komentarza.

Ale teoretycznie przy KUP TERAZ i zapłacie nic nie powinno sie "zadziać". Ale to sa tylko nasze interpretacje, jak znam życie Allegro ma swoje...

ps. Według prawa (Polskiego) - możesz. Według prawa ( allegro) - nie możesz🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

Dostałam jeszcze to od allegro bo do nich napisałam:

"Pani Agato, każdy zakup wpływa na pozycjonowanie oferty, oraz wpływa na jej popularność na liście. Właśnie dlatego zakupy pomiędzy członkami rodziny są zabronione przez nasz regulamin. W przypadku, gdy występują takie zakupy, niezwłocznie podejmujemy działania mające na celu zapobieganie takim incydentom."

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@brygida_84 no tak, całe Allegro, wszystkich podejrzewa o oszustwo. Zasadniczo taki zakaz jest sprzeczny z prawem, ale jeżeli nie chcesz bratu narobić kłopotów, to sobie odpuść te zakupy. Allegro bywa bezwzględne wobec sprzedających, szkoda nerwów🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No i prawidłowo, każdy zakup na coś wpływa. Zakupy od obcych także, a jednak zabronione nie są. Zakupy od znajomych nie są sprzeczne z prawem i z dobrymi obyczajami.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  Rozumiem Allegro, i patologie które wpłynęły na ten zakaz... ale czy jeżeli Polskie Prawo pozwala, to nie jest to z nim sprzeczne?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@brygida_84 a jaki jest cel takiego "uczciwego" zakupu na Allegro? Bo ja jedyną zaletę jaką widzę to jeśli sprzedawca ma świeże konto to mu wystawisz pozytywa z mega pochlebnym opisem. Ew. można sobie w ten sposób niejako "przelać" monety nadane w ramach SS. Więc sorry, ale jakoś nie trafia do mnie ten pomysł "uczciwego" zakupu 😉

Ale ja się nie znam i jestem przewrażliwiony na punkcie takiej "uczciwości". Klienci mnie tego nauczyli 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@konto zamknięte  ale @brygida_84 nie upiera się przy kupowaniu na Allegro. Chodzi tylko o to, że jej brat nie ma kasy fiskalnej i nie może przyjąć od niej gotówki. Nie przyszło im do głowy, że może zapłacić zwykłym przelewem🙂

oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

Mój brat jest wieloletnim sprzedawcą i ma już wyrobioną renomę. I dlatego mówiąc uczciwy zakup miałam na myśli, że  naprawdę chcę coś od niego kupić bo tego potrzebuję. I nie po to by dawać mu gwiazdki itp., bo już ma nawet super sprzedawcę. Ale patrząc na politykę allegro nie chcę mu narobić problemów. Jeśli mogę to zrobić poza allegro pomimo braku kasy fiskalnej, to na pewno tak zrobię. Ale co do tej kwestii muszę się upewnić prawnie czy aby na pewno jest to dozwolona forma sprzedaży. Niezależnie od całej sytuacji nie rozumiem tego zakazu allegro. Jeżeli ja nie mogę zrobić u brata zakupów, to wysłużę się koleżanką i wychodzi na to samo 😉

oznacz moderatorów