anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup przez pomyłkę

dasteri
#7 Wielbiciel#

Hej mam pytanie. Dziś przez przypadek kupiłam telefon. Przez Google pay, z karty kredytowej pobrała mi się kwota. 

Zakup anulowałam, napisałam do sprzedającego. 

Sprzedający pochodzi z zagranicy, mimo to nie powinno być problemu aby mi zwrócił pieniądze?

Proszę o konkretne odpowiedzi będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam serdecznie.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

br.
#21 Demiurg#

@dasteri  Rozumiem że wszystko masz pod kontrolą, więc nie wiem w czym moglibyśmy pomóc?

Zakup anulowałaś na stronie Allegro,  teraz czekasz na zwrot wpłaty.  Sprzedawca ma czas na zwrot  max do 14 dni. Pieniądze powinny wpłynąć na konto bankowe powiązane z kartą płatniczą.

Jeśli nie dostaniesz w tym czasie  zwrotu wpłaty  logujesz się na swoje konto Allegro znajdujesz swój zakup, klikasz "Zgłoś problem z zakupem" Tam opiszesz problem, jesli będzie potrzeba  poprosisz o pomoc pracownika Allegro.

Jesli to nie pomoże Wystąpisz o zwrot kasy do Programu Ochrony kupujących

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający zwraca środki na konto Allegro Pay a Allegro Pay powinno zwrócić tobie je w ciągu 5 dni, jeżeli po oddaniu przez sprzedającego nie wrócą środki to pisz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=8612321a-8c9e-446a-abd0-49c4b12e9391 Jeżeli nie zwróci to możesz napisać przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Czytam co wyście  napisali i teraz  już nic nie wiem.

@dasteri  kupiła płacąc  z karty  kredytowej podpiętej  do  skarbonki Google Pay.   Ale zamieściła pytanie  w dziale AllegroPay  (wcześniej tego nie zauważyłem) co sugeruje jakoby korzystała z kredytu Allegro. Po co kredyt Allegro jeśli płaci kartą? To jakiś nowy wynalazek, raty bez spłaty?

Jeśli płaciła kartą zwrot wróci na konto bankowe karty kredytowej. Jeśli płaciła przez Allegro Pay no to tak jak wy napisaliście.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wyjaśnić mógłby moderator: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dasteri Tak, po anulowaniu zakupu sprzedający ma obowiązek zwrócić Ci całą wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni.

Zgodnie z regulaminem Allegro, jeśli anulowałaś przed nadaniem paczki, sprzedawca powinien oddać pieniądze w ciągu 2 dni. Otrzymasz powiadomienie mailowe od Allegro o zwrocie środków, taki zwrot od momentu zlecenia przez sprzedającego trwa około 3 dni. Pieniądze wrócą, tam, skąd je wpłaciłaś.

Jeśli chodzi Ci o Allegro Pay, sprzedawca także oddaje pieniądze po anulowaniu niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni, zwrot trafia do Allegro Pay i zasila Twój limit na przyszłe zakupy. Dopilnuj aby sprzedawca oddał pieniądze - otrzymasz od Allegro e-mail z informacją o zwrocie wpłaty. Jeśli nie odda, musisz spłacić anulowany zakup.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dasteri, widzę, że Sprzedający zlecił Ci dziś zwrot środków. 🙂  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów