anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup telefonu na bestcenie

Katlove
#1 Nowicjusz#

Witam, piszę w sprawie zakupu telefonu na allegro. W styczniu tego roku zakupiłem telefon u użytkownika bestcena, który aktualnie jest już na allegro zablokowany. Na stronie bestceny wyszedł duży problem, i ich zdaniem telefony które „sprzedawali” szły pod „wynajem”. Nie ukrywam, że mnie to przestraszyło ponieważ telefon zakupiłem na aukcji gdzie nie było żadnej informacji, ze jest on wynajmowany. Chciałbym zapytać czy aktualnie jestem pełnoprawnym właścicielem tego telefonu i nie jest jestem zobowiązany do żadnych innych płatności i tak dalej. Ze po prostu mogę z tym telefonem robić co chce i nie mam się o co martwić. A drugie pytanie jest takie jak wyglada sprawa gwarancji. Mam rok od Apple, ale w prawie jest tez rok rękojmi i nie wiem jak to wyglada w moim przypadku kiedy telefon został zakupiony u zablokowanego użytkownika. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli telefon na aukcji KUPIŁEŚ, to jest Twoją własnością. Masz dowód wpłaty i masz (chyba) wydruk aukcji. Jeżeli piszesz, że nie było w umowie żadnej wzmianki o wynajmie, to nie masz się czym przejmować. Rękojmia trwa dwa lata (jeśli to był nowy telefon) i za wady z rękojmi w tym czasie odpowiada sprzedawca. Nie ma znaczenia, że jego konto jest na Allegro zablokowane, możesz mu składać reklamacje, a jeśli okażą się one nieskuteczne masz prawo prosić o pomoc rzecznika konsumentów, a nawet skierować sprawę do sądu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Katlove Oczywiście telefon jest twoją własnością. możliwe jakby np: policja sprzedawcę ścigała ,to nie wiem co wówczas, czy nie zabezpieczyliby telefonu.Także rękojmia ci przysługuje od sprzedawcy przez 2 lata, bez znaczenia czy ma konto czy nie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów