anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup używanego telefonu

Se7en14
#1 Nowicjusz#

Cześć, zastanawiam się nad zakupem nowego smarftona i nasuwa mi się pytanie - czy jak kupie używany telefon, a okaże się, że sprzedawca ma na niego np. raty albo abonament i przestanie je spłacać czy kupiony przeze mnie telefon może zostać jakoś zablokowany? Czy jeśli dojdzie do takiej sytuacji, a kupie przez allegro lokalnie to czy allegro za pomocą programu ochrony kupujących pomaga jakoś rozwiązać ten problem?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

Tak mogą Ci zablokować, ale możesz wtedy reklamować o ile go dostaniesz bo na Lokalnie **piiip** cwaniaków z telefonami w okazyjnej cenie, jak masz obawy kup nowy lub z pewnego źródła Firmy łatwiej o pomoc u rzecznika konsumenta 🙂

Nie licz na nowy telefon za połowę ceny bo nie ma takich okazji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Se7en14
#1 Nowicjusz#

Szkoda, dzięki!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Telefonów to w ogóle strach na Allegro kupować, trafisz na podróbę, albo używany w nowej obudowie sprzedawany jako nowy, kradziony, albo uszkodzony, a po kilku miesiącach będzie problem z reklamacją, bo konto już zawieszone.

oznacz moderatorów

Se7en14
#1 Nowicjusz#

Dlatego szukam tylko od sprawdzonych użytkowników i proszę o numer IMEI w celu sprawdzenia pochodzenia na stronie producenta, w jakimś stopniu niweluje to to ryzyko. Ale faktycznie, różnie można trafić i raczej staram się nie kupować używek zbyt często. Chwilowo zmusza mnie do tego sytuacja na rynku telefonów - nowy za 3500 zł, podziękuję 🙂

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Kupować sprzęt za 3,5 na rok, to słaby pomysł.

Jest tyle fajnych fonów poniżej 1,5, że aż mi żal, że mój ponad roczny chińczyk nie chce się popsuć. 🙄

oznacz moderatorów