anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup wadliwego sprzętu

irek_500
#7 Wielbiciel#

Kupiłem jako firma pompę na fakturę Podczas pierwszego podłączenia okazało się że pompa cieknie Odesłałem sprzedającemu z info o zwrocie i podałem nr. Konta do zwrotu zapłaty. Jednak sprzedający wysłał towar do producenta aby ocenić zasadność mojego zwrotu. Czy muszę czekać na zakończenie procedury, czy też nie. Proszę o pomoc osoby zorientowane. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Jako zwrot to czekasz, należało reklamować z tytułu rękojmi, wówczas sprzedajacy ma 14dni na rozpatrzenie reklamacji.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Za mało danych. Jak zwykle.

Tradycyjnie LEW433 wali tym samym tekstem na prawo i lewo bez zadania dodatkowych pytań. Jasnowidz albo wróżbita.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tradycyjnie ty jesteś "inny", odpowiedz po swojemu a może nie?😛

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Widzisz wypowiedzi innych? Proste, jasne z sensem.

Jesli masz umiejetnosc czytania ze zrozumieniem to załapiesz o co mi chodzilo.

Ale szczerze wątpię...po tym co kolejny raz zobaczyłem.

 

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@irek_500 Napisz co kryje się za "odesłałem sprzedającemu z info o zwrocie". Skorzystałeś z gwarancji czy rękojmi? Albo, co gorsza - po prostu odstąpiłeś od umowy?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@irek_500 Przy zakupie "na firmę" zwrot w rozumieniu odstąpienia od umowy przysługuje tylko w określonych sytuacjach - np. jednoosobowa działalność gospodarcza i zakup nie związany z profilem prowadzonej działalności. Poza tym zgłoszenie zwrotu  w przypadku wady towaru jest najgorszym z możliwych rozwiązań.

Prawidłowym rozwiązaniem jest złożenie reklamacji na podstawie rękojmi ale w przypadku transakcji pomiędzy dwoma przedsiębiorcami może ona być całkowicie wyłączona.
Wyjątkiem od tego jest sytuacja kiedy sprzedający np. zataił wadę towaru.




oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zalezy co wpisales w powod zwrotu bo np jak napisales wada wykryta podczas rozruchu pompa cieknie to wlasnie zlozyles reklamacje

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Nie pisz bzdur. Zwrot to zwrot a reklamacja to reklamacja.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Wyobraź sobie że nie piszę bzdur bo rozpatruje reklamacje ze sklepu internetowego i mam takie przypadki często. Jeśli w powóď zwrotu wpisane jest uszkodzenie tzn że klient zgłasza reklamację a sprzedawca ją rozpatruje

oznacz moderatorów