anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z odroczoną płatnością - sprzedawca nie wyśle towaru

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Witam.

Tym razem występuję jako kupujący.

Ostatnio dokonywałem zakupów od różnych sprzedawców, to były zakupy na "znaczne kwoty", przynajmniej jak dla mnie. 

Dlatego sporą część zakupów dokonałem jako zakup "z odroczoną płatnością", na firmę.

Chyba wszyscy wywiązali się z transakcji, jeszcze muszę to sprawdzić.

Jednak jeden sprzedawca odmawia realizacji transakcji. Powód - brak towaru z oferty na aukcji.

Jak mam rozliczyć transakcję?

Sprzedający chce zwrócić kasę za brak towaru , ze swojej strony otrzymałem FV z PragmaGo za zakupiony towar plus FV za koszty skorzystania z tytułu odroczonej płatności.

Ze swojej strony - nie zamierzam ponosić jakichś dodatkowych kosztów za towar, którego nie otrzymałem - z winy sprzedającego.

Co mam z tym zrobić, żeby nie być stratnym?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Dodam jeszcze jedną rzecz - kiedyś było tak, że PragmaGo przelewało sprzedawcy kasę, gdy ten wystawił FV. Teraz jest taka sytuacja, że po prostu PragmaGo przelewa sprzedającemu środki tylko i wyłącznie na własne ryzyko - baz żadnego potwierdzenia przez sprzedawcę o dostępności towaru, bez wystawienia FV, bez wysyłki towaru przez sprzedawcę. W takim przypadku nie mam żadnej postawy prawnej ,żeby płacić do PragmaGo jakiekolwiek FV . 

Niby na jakiej podstawie? Przecież nie otrzymałem towaru, transakcja nie została zrealizowana z winy sprzedawcy - jaka jest w tej sytuacji moja wina? Miałem inne transakcje z odroczoną płatnością - zostały one zrealizowane. Jednak nie podoba mi się obecny mechanizm rozliczeń - nie będę już z tego korzystał.  To są same problemy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE Zgodnie z tym artykułem; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/platnosc/odroczona-platnosc-dla-firm-informacje-dla-kupujacy... powinieneś chyba opłacić fakturę, a sprzedawca odda Ci pieniądze. Koszty prowizji za skorzystanie z płatności odroczonej to niestety Twoja strata.

Jeśli faktura za zakup jest już przez Ciebie opłacona, dostaniesz zwrot pieniędzy bezpośrednio od sprzedającego. Zwracana kwota będzie pomniejszona o prowizję, którą pobiera PragmaGO za skorzystanie z usługi odroczonej płatności.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AGD-SERVICE Cześć. Sprzedający powinien oddać środki za zakup (bez prowizji, którą opłacasz Ty jako kupujący) bezpośrednio do Pragma lub na Twoje konto. 

Jeśli środki za zakup trafią do Ciebie, ten powinieneś oddać je do Pragma (numer rachunku znajdziesz w szczegółach zamówienia).

Jednocześnie jeśli masz taką możliwość, to odklikaj proszę zwrot zamówienia - wtedy Pragma automatycznie anuluje Twoją prowizję. Możesz również zgłosić potrzebę korekty prowizji po zwrocie na .

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Dzięki za info. Zobaczę jeszcze co z tym wyjdzie. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@ko_alka 
odklikaj proszę zwrot zamówienia

Na czym polega odklikanie zwrotu zamówienia ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów