anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłem towar , którego sprzedawca nie posiadał !! Co dalej ??

tomaszliban
#1 Nowicjusz#

Witam wszystkich . Mam taki problem , chodzi o zasady nie oo 25 PLN. Otóż zakupiłem towar , który jak się  okazało sprzedawca nie ma na stanie. W odpowiedzi otrzymałem ,że dopiero zamówił towar w hurtowni . Nie potrzebuję już jego towaru tylko zwrotu gotówki , o czym mu również napisałem . Brak odpowiedzi z jego strony . Co mam dalej robić . ???

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

pinsplash
#21 Demiurg#

@tomaszliban Jaki był podany czas wysyłki jak kupowałeś? Sprzedawca się w nim mieści? Nie musi mieć towaru na stanie...

Możesz anulowac zakup lub jeżeli już jest w realizacji - wysłać przez centrum wiadomości odstąpienie od umowy.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

anuluj zakup w zakładce ,,kupione,, , sprzedawca musi Ci zwrocić środki ostatecznie po 14 dniach

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@tomaszliban Zrób zwrot towaru, bo anulować się nie da i sprzedający musi zwrócić ci kasę bez łaski.Na zwrot ma max- do 14-stu dni.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@tomaszliban Nawet nie musisz robić zwrotu (odstępować od umowy bez podania przyczyny), to sprzedawca nie może się wywiązać z terminowej dostawy, więc powinien Ci niezwłocznie oddać pieniądze. Jeśli nie ma reakcji, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa wtedy szybko zareaguje. Powołaj się na art. 5431 Kc.

oznacz moderatorów