anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupy smart się nie sumują.

MAMY ROZWIĄZANIE!
zombi0000
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Wygrałem licytację czegoś w opcji wysyłki smart ale kwota nie przekracza 40 pln. Chcąc dokupić coś do kwoty 40 pln w wersji kup teraz i smart, aukcje się nie sumują do zapłaty. Każdą mogę zapłacić oddzielnie + koszty wysyłki. Może ktoś z Was wie jak to zsumować.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
TOBI421
#11 Animator#

Czy robiłeś zakup przez koszyk - bo jak kupuję przez koszyk to tam sumują się zakupy od danego sprzedawcy.

oznacz moderatorów
zombi0000
#9 Pomysłodawca#

Nie, jeden zakup był poprzez licytację  i nie przez koszyk drugi dokup przez koszyk bez sumowania z pierwszym.

oznacz moderatorów
TOBI421
#11 Animator#

Może system traktuje te zakupy oddzielnie i ich nie sumuje.Chyba w regulaminie zakupu ze smartem jest napisane,że zakupy w opcji kup teraz sumują się.

oznacz moderatorów
zombi0000
#9 Pomysłodawca#

Czemu system to robi, nie wiem, dlatego szukam pomocy.

Kupuję u jednego sprzedawcy jeden produkt w aukcji drugi w kup teraz i one się nie sumują dla  opcji smart. Dlaczego ?

oznacz moderatorów
TOBI421
#11 Animator#

W regulaminie smart napisali  , >>że wartość Transakcji lub wartość sumy Transakcji (zawartych zarówno w trybie Licytacji jak i z wykorzystaniem opcji Kup Teraz) zawartych w ramach Oferty danego Sprzedającego nie jest niższa niż 40 zł, z zastrzeżeniem, że w przypadku metody dostawy w postaci przesyłek kurierskich przedmiotowa wartość wynosi nie mniej niż 100 zł.<<Racja po Twojej stronie bo powinno zsumować,może trafi się admin to pokieruje jak masz zgłosić swój problem.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@zombi0000 Postaram się pomóc, ale na początek poproszę o numery tych ofert. Bez podstawowych informacji dotyczących transakcji, nie będziemy w stanie tego sprawdzić. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
zombi0000
#9 Pomysłodawca#

Witaj HolaOla.

To oferta wygrana na aukcji nie przez koszyk

Bateria Akumulator Bosch 9,6V 1,4Ah 
(9041647328)
 
Druga oferta dowolna do wysokości 40 pln w opcji kup teraz.
 
Pozdrawiam.
oznacz moderatorów
piotr-san
#8 Zapaleniec#

ja mam to samo w dodatku allegro bez mojej zgody pobralo mi za  1 produkt plus wysylka a zwykle kupowalam od jednego przedawcy przez okolo tydzien i potem placilam.karte mialam z konta usunieta a mimo to pobrano mi pieniadze

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@zombi0000 Wybierz drugi przedmiot od tego sprzedającego, tak by spełniał warunki dostawy w ramach Smart. Następnie wybierz metodę płatności inną niż karta płatnicza lub Blik (np. szybki przelew) i kliknij opcję "Kupuję i Płacę". Po tym wyborze, zostaniesz przeniesiony na stronę banku, ale nie dokonuj płatności. Po porzuceniu płatności i powrocie na swoje konto w Allegro, swój zakup znajdziesz w zakładce Kupione, jego status to "płatność rozpoczęta". Następnie anuluj tę płatność wybierając przycisk "anuluj płatność", a potem zaznacz tę ofertę razem z innymi zakupionymi przedmiotami i opłacić je w ramach jednej transakcji, korzystając z przycisku "Zapłać".

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
zombi0000
#9 Pomysłodawca#

Witaj HolaOla.

Dziękuję za pomoc, jesteś wielki.

Oczywiście to jest rozwiązanie.

Miłego dnia życzę i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
nextdooralice
#8 Zapaleniec#

Cześć Ola, próbowałam tym pokręconym sposobem, ale nie udało mi się, potem w kupionych, gdy widzę 2 pozycje z kup teraz i 1 z licytacji - mogę dokończyć zakupy i zapłacić tylko z licytacji (gdy zaznaczę te 3 przedmioty razem - pojawia się komunikat, że anulowałam płatność blabla i nie można) Pomożesz proszę?

https://allegro.pl/oferta/geniusz-i-obsesja-wewnetrzny-swiat-marii-curie-9526488019?snapshot=MjAyMC0... to licytacja

https://allegro.pl/oferta/ingmar-bergman-przedstawienia-9533619745 kup teraz 

https://allegro.pl/oferta/wieslaw-mysliwski-ucho-igielne-9533624794?snapshot=MjAyMC0wOC0wMlQxMTowNzo... kup teraz

Dziękuję z góry za pomoc

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@nextdooralice Dziwne. Po anulowaniu rozpoczętych płatności i zaznaczeniu tych trzech ofert, na dole powinien się pojawić przycisk Zapłać. Jaka jest dokładnie treść tego komunikatu?

oznacz moderatorów
nextdooralice
#8 Zapaleniec#

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tutaj zdjęcia i zrzuty są ukryte dla innych, zacytuj treść komunikatu.

oznacz moderatorów
nextdooralice
#8 Zapaleniec#

Zapłacisz tylko za część zakupów

Nie możesz opłacić niektórych z wybranych przez Ciebie zakupów - zostały opłacone wcześniej, anulowane, są płatne przy odbiorze, z kategorii „złoto” (możesz je opłacić do 30min po zakupie) lub są starsze niż 2 miesiące.

W kolejnych krokach, opłacisz tylko te zakupy, które wymagają płatności.

oznacz moderatorów
nextdooralice
#8 Zapaleniec#

i już tłumaczę: w kroku od @_HolaOla_  Po porzuceniu płatności i powrocie na swoje konto w Allegro, swój zakup znajdziesz w zakładce  Kupione, jego status to "płatność rozpoczęta". Następnie anuluj tę płatność wybierając przycisk "anuluj płatność", a potem zaznacz tę ofertę razem z innymi zakupionymi przedmiotami i opłacić je w ramach jednej transakcji, korzystając z przycisku "Zapłać"._

u mnie pojawiało się tylko i wyłącznie - anuluj zakup a nie płatność, domniemywam, że stąd jest problem.

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@_HolaOla_ " Wybierz drugi przedmiot od tego sprzedającego, tak by spełniał warunki dostawy w ramach Smart. Następnie wybierz metodę płatności inną niż karta płatnicza lub Blik (np. szybki przelew) i kliknij opcję "Kupuję i Płacę". Po tym wyborze, zostaniesz przeniesiony na stronę banku, ale nie dokonuj płatności. Po porzuceniu płatności i powrocie na swoje konto w Allegro, swój zakup znajdziesz w zakładce Kupione, jego status to "płatność rozpoczęta". Następnie anuluj tę płatność wybierając przycisk "anuluj płatność", a potem zaznacz tę ofertę razem z innymi zakupionymi przedmiotami i opłacić je w ramach jednej transakcji, korzystając z przycisku "Zapłać"."

Procedura jest pokręcona, skomplikowana i trudna do zrozumienia dla wielu użytkowników. To wielki wstyd i żenada że firma tak duża jak Allegro nie potrafi sobie z tym poradzić pomimo że problem jest zgłaszany odkąd istnieje smart. 
Chyba że chodzi o to żeby użytkownicy nie potrafili sobie z tym poradzić i jednak płacili za dostawy mimo tego że wykupili smarta... w takim przypadku byłoby to ze strony allegro pospolitą nieuczciwością. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@nextdooralice Teraz sprawa jest jasna. Nie możesz opłacić anulowanego zakupu. Anulować i powtórzyć można płatność. Po anulowaniu zakupu trzeba kupić przedmiot ponownie.

oznacz moderatorów
nextdooralice
#8 Zapaleniec#

no rozumiem, ale problem w tym, że nie można anulować płatności drugi raz - a tak nakazuje instrukcja od @_HolaOla_pomijając już jej zasadność czy nie. w innej transakcji mam podobny problem - chciałam anulować transakcję jako płatność a nie zakup, no i summa summarum po kilku rozmowach ze sprzedającymi, którzy także podnieśli, że mają coraz więcej problemów z allegro smart, umawiam się na sprzedaż poza allegro, a chyba nie o to korporacji allegro chodziło, żeby ludzie omijali zakupy po bożemu i nie tylko chodzi o bezpieczeństwo i ochronę kupujących...

oznacz moderatorów