anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zalew ofert podszywających się pod Lego

tellico
#8 Zapaleniec#

Na Allegro jest istny zalew ofert z Chin klocków udających Lego. Dopóki w ofercie jest mowa o klockach kompatybilnych albo w ogóle nie ma mowy o "Lego" to ok, niech sobie sprzedają swój szajs. Ale mam pytanie o oferty, w których użyta jest nazwa własna Lego, co więcej - są zdjęcia pudełek z oryginalnym logo Lego. Czy w sytuacji gdy dokonam zakupu takiego towaru na podstawie takiej oferty - czyli będę oczekiwał dostawy oryginalnych klocków Lego, a dostanę chińską podróbkę to Allegro zwróci mi pieniądze za zakup niezgodny z ofertą?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@tellico Jeśli otrzymasz towar niezgodny z opisem, będziesz go mógł reklamować, a także ubiegać się o rekompensatę z Allegro Protect.

Najlepiej jednak unikać zakupów w przypadku podejrzenia, że towar jest nieoryginalny. Takie oferty możesz zgłosić do weryfikacji przez formularz "Zgłoś naruszenie zasad" dostępny w każdej z nich.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Temat rzeka poruszany tutaj wielokrotnie.

Allegro nic z tym nie robi z automatu tylko oczekuje, ze klienci za frajer beda im przesylali linki do weryfikacji ;D

Taką ja miałem propozycje (w innej kategorii). Sorry ale robolem za frajer nie jestem 😉

oznacz moderatorów

tellico
#8 Zapaleniec#

No ja zgłosiłem ok. 20 ofert. Zostało jeszcze tylko kilka tysięcy... Może Allegro w końcu coś by z tym zrobiło gdyby ludzie masowo zaczęli żądać zwrotów pieniędzy z Protecta.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Ja Ci powiem @tellico ze od jakiegos czasu juz Ali-ex-press zaczyna aktywnie wspierać oszustów u nich handlujących złomem... 😮

Czyli pozwalają na sprzedaż oszukanych dysków SSD (karty microSD w srodku - na Allegro tez już są! (zglaszalem - zero reakcji)) i w przypadku problemow nie oddają kasy. Jak odsylasz towar do Chin to sprzedająca podła menda dołącza film z rozpakowania pustej przesylki. Musisz się sporo nagimnastykowac aby wyjasnic automatowi, ze naklejki wskazywały na Węgry i inny numer listu poleconego. Brak zwrotu kasy za wysylke i towar!!!

oznacz moderatorów