anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zalicytowalem na złe ogloszenie

Client:57548844
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Dzień dobry , mam taki problem że zalicytowałem na złe ogłoszenie. Kontaktowałem się z sprzedawcą i nic nie odpisuje, wysłałem prośbę o usunięcie mojej oferty i nic. Nie wiem co dalej, i moje pytanie to czy jak nie zapłacę za licytacje coś mi grozi? Kwota to 200 zł

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:57548844 Gdzie zalicytowałeś? Na Allegro Lokalnie? Nic Ci nie grozi. Tam nie ma obowiązku zapłaty nawet wtedy, gdy wygrasz licytację. Zgodnie z regulaminem Lokalnie, transakcja nieopłacona w ciągu 5 dni jest uznana za niebyłą, a umowa kupna jest rozwiązywana. 

Na zwykłym Allegro od firmy-sklepu? Tam możesz odstąpić od umowy po wygraniu licytacji. Po prostu wysyłasz sprzedawcy swoją rezygnację. 

Na zwykłym Allegro od osoby prywatnej? Tam jest obowiązek zapłaty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na AL nie zapłacisz i nie ma zakupu, a na zwykłym jakbyś wygrał to odstąpisz od umowy zakupu.

oznacz moderatorów

Client:57548844
#7 Wielbiciel#

Na zwykłym allegro od osoby prywatnej nawet, że jest napisane że firma jest czynna od 8-17, więc do końca nie wiem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Client:57548844
#7 Wielbiciel#

Wysyłałem wczoraj 2 razy i narazie nic 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:57548844 Jeżeli wiesz, że jest to firma, masz prawo po wygraniu licytacji odstąpić od umowy. Po prostu mailem wyślesz rezygnację i nie poniesiesz żadnych konsekwencji. 

oznacz moderatorów

Client:57548844
#7 Wielbiciel#

Jakbym podał nazwę użytkownika sprawdziłbyś/sprawdziłabyś mi czy to jest firma, bo ja nie orientuje się w tym temacie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie podawaj nazwy, tylko daj link do aukcji 🙂

To może być link do jego innej aukcji. 

oznacz moderatorów

Client:57548844
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest to firma tylko osoba prywatna. Napisz prośbę, nawet jak wygrasz i nie zapłacisz, pójdzie do sądu??

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ten sprzedawca na Allegro nie ujawnia swoich danych firmowych, sprzedaje z konta zwykłego, ale po ilości wystawionych towarów można sądzić, że prowadzi firmę. Jeśli nie usunie Twoje oferty z licytacji, po wygraniu aukcji wyślij mu mailem swoją rezygnację i zobaczysz, jak zareaguje. Pamiętaj jednak, że do zapłaty zmusić Cię może tylko sąd, a on do żadnego sądu moim zdaniem nie pójdzie. 

oznacz moderatorów

Client:57548844
#7 Wielbiciel#

Dobrze, zrobię tak jak pan/pani mówi. Dziękuję za pomoc bo już się denerwowałem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież pisałem ci od początku żebyś tak zrobił.😁

oznacz moderatorów

Client:57548844
#7 Wielbiciel#

Wiem, ale czekałem również na odpowiedź drugiej osoby. Tobie też dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ojej, jak @LEW433  się domaga, wiadomo czego 🙂

oznacz moderatorów