anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamówiłem na ALLEGRO, a dostałem paczkę Z CHIN - ratunku! CO ROBIĆ!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
Krio1988
#9 Pomysłodawca#

Czytałem artykuł adminiralicji "zakaz sprzedaży i wysyłki za granicę niektórych produktów higienicznych i wyrobów medycznych" i naszła mnie taka refleksja... a jak to wygląda w drugą stronę? Sporo ofert jest od "ludzi krzaczków" - czyli człowiek sprzedaje przez allegro, ale przy wysyłce ma napisane, wysyłka z: "chiny", "singapur", itp. Często tłumaczą się "to magazyny naszych partnerów" tiaaa... zwykle kupują na ALIserwisach i wpisują bezpośrednio adres klienta który (niby!) u nich kupił.

I teraz zaczyna się zabawa, klient nie doczytał, nie spodziewał się i dostaje paczkę... a tam chińskie krzaczki. Panika, gwałtu rety, dzwoni do senepidu i... pomstuje na allegro! Może na czas eskalacji wirusa warto ograniczyć tego rodzaju formę dostawy od sprzedających? Do wzbudza to panikę i negatywne emocje, plus jeśli faktycznie jakiś wirus by tam był to...

img_isBhglOggk6zl7n.jpg

 

Z drugiej strony zaprzyjaźniony listonosz powiedział, że paczki i tak przechodzą ileś dni kwarantanny nim dostaną je do rozniesienia, więc problem niby znika. Tak czy siak - pomysł do przekazania odpowiedniemu działowi i przemyślenia przez zespół allegro.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Krio1988  Nie popadaj w paranoję!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Krio1988
#9 Pomysłodawca#

@WREDZIA-W1  Parafrazując tekst Stuhra z pewnego filmu: "Paranoja? Moja ciotka miała na drugie paranoja."

Paranoja to ostatnimi czasy dosyć popularna choroba - zapada na nią więcej osób niż na kononowirusa:) Osobiście nie panikuję, ale na pewno dostawy bezpośrednio z chin nie dostarczą dla serwisu allegrowego sympatyków, tego rzucam pomysł ograniczenia pod rozważenie.

@RED A to że allegro wypięło rzyć na temat "sprzedawców-krzaczków" (sam temat był wałkowany już ze 100razy) to niestety fakt faktyczny. Dopiero jak zmieni się ustawa nadrzędna, to serwis wprowadzi zmiany. Do tego czasu - jak podsumował Tadesor w swojej wypowiedzi pod zalinkowanym postem:

"Ja wyszukując oferty zawsze zaznaczam dostawa z Polski, ale nie każdy wie o potencjalnych niebezpieczeństwach..."

Pozostaje edukować i przestrzegać znajomych, oraz zgłaszać co bardziej patologicznie napisane oferty.

oznacz moderatorów
peentech
#9 Pomysłodawca#

Jejku. Pójdziesz do sklepu z AGD czy RTV, a tam 95% towarów pochodzi albo z Chin albo z Korei, albo z innej Malezji!

oznacz moderatorów
Krio1988
#9 Pomysłodawca#

@peentech Podwójne jejku - w sklepie płacę za produkt i nie będę miał potem zabawy z ewentualnymi cłami czy innymi puperelami. Jakichś powalonych zapisów regulaminu takiej aukcji która w MAGICZNY sposób "wyłącza" odpowiedzialność sprzedawcy też nie ma. Dwa - jak kupiłem na odległość, to odsyłam do sklepu. A pan sprzedawca "krzaczek z allegro" pewnie mi do chin karze odesłać:) Po za tym zakupy u takiej osoby to nie stricte zakup, a POŚREDNICTWO w zakupie. 

Po za tym jak widzę że dopisują "15-25zł - list polecony poczta-polska" to mnie bierze szlag, bo wysyłki z ALIserwisów są często darmowe, a PP dostarcza tylko gdy przesyłka jest w kraju.

@Client:67636310Czym ja te "nieszczęsne" chiny dyskryminuję?

oznacz moderatorów
Client:67636310
#7 Wielbiciel#

Dyskryminujesz Chiny

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów