anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamówienie nieodebrane z Allegro Box - czy muszę dodatkowo zgłosić zwrot?

MAMY ROZWIĄZANIE!
juicebox02
#7 Wielbiciel#

Nie odebrałam zamówienia z Allegro Box, zamówienie wróciło do nadawcy. Czy muszę dodatkowo zgłosić zwrot, czy nie muszę nic robić, żeby zwrot został zrealizowany?

Chodzi o zakup:

1c511590-30f9-11ee-9b01-77948c1d2cc5

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
LEW433
#21 Demiurg#

Musisz odstąpić od umowy zakupu, inaczej towar nadal jest twój. Możesz także opłacić powtórnie za przesyłkę i otrzymać towar. Kliknij zwrot: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@juicebox02  jeśłi zamówienie wróci do sprzedającego nadal jest ono Twoja własnością. Jesłi kupiłeś od firmy musisz zgłosić zwrot ( odstapienie od umowy)sprzedającemu i ma on obowiazek zwócić C wpłate ponieważ Twoje zgłoszenie rozwiązuje umowe

Natomiast jeśłi sprzedającym była osoba prywatna to nie ma ona obowiązku przyjmowania zwrotów ( choć moze to zrobić) . Natomiast jesłi nie zgodzi sie na rozwiązanie umowy to pozostaje tylko opłacić powtórny koszt wysyłki i odebrać zakup.

oznacz moderatorów
tomczak_zz
#10 Popularyzator#

Miałem taki jeden przypadek jako kupujący i bez dodatkowych czynności (typpu zgłoszenie zwrotu) otrzymałem zwrot pieniędzy. 

______________
Miłego czasu! 🙂
oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@tomczak_zz  a my jako firma mieliśmy po kilku miesiącach żądanie od kupującego ponownej wysyłki produktu który był jego własnością ponieważ nie odstąpił od umowy. ( z czym zresztą mial racje).

Dlatego też bez odstąpienia od umowy nie wykonujemy zwrotu środków. Wówczas jest jasna sytuacja

oznacz moderatorów