anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamówienie niezgodne z opisem

MAMY ROZWIĄZANIE!
MIKI-TEC
#4 Eksplorator#
Powód otwarcia dyskusji: otrzymałem zamówienie niezgodne z opisem
 
Szczegóły zamówienia:
cena 500zł + wysyłka 11,50zł
Stan: bardzo dobry
Opis:
"Witam do sprzedania pistolet na kule gumowe , w pełni
Sprawny i niezawodny.
+ paczka kulek + walizeczka oryginalna"
 
Pistolet nie jest sprawny i nie zawodny jak sugerował opis... jest nieszczelny, po wkręceniu kapsuły syczy bardzo głośno, widać ślady śrubokrętu że był nie raz rozkładany,dysza nieszczelna uszkodzona, system zrzutu iglicy nie działa poprawnie, iglica widać, że była naprawiana, poza tym nie działa sprawnie, sprężyna iglicy uszkodzona, po przeładowaniu iglica się nie pojawia (czerwona kropka w tyle zamka).
 
Sprzedawca początkowo ignorował telefony, nie odbierał, nie wchodził na dyskusję allegro do momentu kiedy allegro wysłało wiadomość :
 
W razie braku wyjaśnienia sprawy przez Sprzedającego, po 14 dniach od zakupu Kupujący może wnioskować o rekompensatę od Serwisu (zwrot wpłaconych środków). Szczegółowe warunki znajdują się pod poniższym odnośnikiem: https://dlakupujacych.allegro.pl/bezpieczenstwo/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania
 
Od tego momentu sprzedawca stwierdził że pójdzie na ugodą którą zaproponowałem czyli pokrycie kosztów naprawy. Później sprzedający kiedy miał już przelać środki stwierdził że jednak nie ma obowiązku mi nic zwracać, końcowo jego wywody że to co robię to manipulacja finansowa oraz próba wyłudzenia pieniędzy...
 
 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kostas11
#21 Demiurg#

A złożyłeś reklamacje czy od razu zadyma na allegro ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MIKI-TEC
#4 Eksplorator#

Sprzedający to osoba prywatna 😞 

Jak nie odpisywał przez prawie 2 tygodnie co dalej robimy ze sprawą to kontaktowało się ze mną na czacie tylko pomoc allegro (sprzedający był przez cały czas aktywny)

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Z prywatnym to trochu walki jest ale reklamacje musi przyjąć odpowiada za towar z tytuły rękojmi, poczekaj jak nie odda kasy to wystąp o rekompensatę z POK 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
MIKI-TEC
#4 Eksplorator#

Dziękuję za pomoc, tak zrobię 🙂 

oznacz moderatorów
bajcia
#11 Animator#

Czy to może byc data ?Czy to może byc data ?Ja powiadomiłem sporzedawcę. Na rtazie bez składania reklamacji.

Zakupiłem środek do usuwania kleju. Środek przyszedł. Nie posiada instrukcji w j.p[olskim. Z tłumaczenia z j.angielskiego dowiedziałem się, że jest szkodliwy dla zdrowia i może wywoływać zawroty głowy - brak w opisie. Brak informacji, że nalezy używac po pomieszczeniach dobrze wentylowanych  lub na zewnątrz. I wisienka na torcie - nie usuwa kleju, nie tylko z pozostałości po tasmie dwustronnej, a również po zwykłej naklejce, jaką umieszcza sie na okiennej szybie zespolonej, dla oznaczenia strony montażu. Na opakowaniu jest brak daty produkcji, ani daty przdatności do użycia. Opakowanie posiada nakrętkę, którą należy wcisnąć, żeby odkręcić. Nie jest zabezpieczona pierścieniem jak np. butelki z olejem silnikowym, czy nawet octem. Ilość jaką użyłem mieści sie w granicach kilku mililitrów- może 3-5 maks.

Powiadomiłem sporzedawce, że chce odstąpić od umowy informując go o zapachu itd. Odpowiedział

"

Dzień dobry. 
 
Jest to produkt wysoko specjalistyczny, który jest przeznaczony do użycia przy karoserii, szyb itd. W AUCIE, dlatego też znajduje się w kategorii "chemia samochodowa". 
Oczywiście, w momencie użycia i otwarcia produktu traci Pan prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny do 14 dni roboczych zgodnie z regulaminem Allegro oraz zgodnie z Przepisami o Prawach i obowiązkach Konsumenta. "
 
Nie będe komentował o uzycieu w aucie, na co połozył nacisk, bo kubatura samochodu, a kubatura pomieszczenia wielkości 6,5x4,5x2,6 to zdecydowanie dużą równica.
 
Moje pytanie jest nastepujące, pomijając smród. Ten produkt nie spełnia tego o czym informuje opis produktu :
"Nazwa produktu- to profesjonalny środek przeznaczony do usuwania różnego rodzaju pozostałości po naklejkach, kleju, gumie, żywicy, resztkach farb, plamach z atramentu, olejów i wielu innych. Środek ten nie posiada w składzie węglowodorów zawierających chlor i fluor."
 
Czyli nie działa tak jak działac powinien - nie usuwa pozostałości po kleju. O braku opisu, ostrzeżeniach itd, pisał juz nie będę. Zdjęcie obrazuje coś co może być datą ?
 
Przy okazji drugi przypadek. Kupiłem dwie tarcze garnkowe do szlifowania betonu. Obie zapakowane w blister. Cudów nie ma, żeby sprawdzic, trzeba wyjąc z opakowania, inaczej się nie da. po przykręceniu do szlifierki i jej właczeniu okazało sie jedna z tarcz ma takie bicie, że nie szło utrzymac narzędzia w reku. Druga była OK. Poinformowałem sprzedawcę o tym. Odpowiedział mi, że otwarty produkt nie podlega zwrotowi, reklamacji itp. No to jak miaałem stwierdzic, że nie jest sprawna ? Z opakowaniem sie nie da.
 

 

oznacz moderatorów
filonpl2
#9 Pomysłodawca#

Oznaczyłeś już dyskusję jako rozwiązaną?

Jeśli tak, napisz do allegro z prośbą o pomoc.  Możesz dołączyć zrzuty ekranu z konwersacji ze sprzedającym, na pewno zwiększy szanse na pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia 🙂

Jeśli nie, oznacz dyskusję jako nierozwiązaną. Wtedy pracownik Allegro na pewno Ci pomoże w odzyskaniu pieniędzy.

Więcej informacji o dyskusjach i reklamacjach znajdziesz klikając w poniższe linki.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/ramy-czasowe-dyskusji-85Y7X9bxEs2

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/co-oznaczaja-statusy-dyskusji-mGwAg161...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/zwrot-i-reklamacja-to...

oznacz moderatorów
MIKI-TEC
#4 Eksplorator#

Bardzo dziękuję za szybką pomoc 😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@MIKI-TEC Dyskusja na Allegro jest formą reklamacji, szczególnie w tym przypadku. Sprzedający początkowo niby ją uznał, ale ostatecznie się wycofał. Allegro nie może go zmusić do ostatecznego uznania reklamacji, ale kontynuuj dyskusję, może pokryje Ci straty, a w razie konieczności, tak jak napisało Allegro, skorzystasz z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów
MIKI-TEC
#4 Eksplorator#

Sprzedający jest świadom że wysłał bubel, zgodził się na reklamację ale później zaczynał kręcić, później w toku swoich wywodów stwierdził że wysłał produkt w stanie bardzo dobrym. Ostatecznie stwierdził, że nic nie musi robić i niczego nie musi zwracać. Oznaczyłem dyskusję jako nierozwiązaną  Bardzo dziękuję za szybką pomoc 😃

oznacz moderatorów