anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamówienie personalizowane - anulowanie zamówienia

Przem023
#2 Obserwator#

Witam.

Złożyłem ostatnio zamówienie na kilka personalizowanych przedmiotów na przyjęcie.

Sprzedający ociągał się z realizacją, więc na następny dzień, gdy status zamówienia nadal nie był 'w realizacji' skorzystałem z możliwości anulowania zamówienia. W międzyczasie udało mi się znaleźć inną ofertę, skorzystałem z niej i status tego nowego zamówienia zmienił się na 'w realizacji'. Po tym czasie dostałem wiadomość od sprzedawcy z pierwszego zamówienia, że nie zwróci mi żadnych pieniędzy, ponieważ część jest już zrobiona. Na zapytanie czemu nie zmienił statusu zamówienia stwierdził, że to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ ma swoje prawa jeśli chodzi o zamówienia personalizowane. Zwróciłem się z prośbą do Allegro o interwencję i otrzymałem odpowiedź, że niestety sprzedający może odmówić przyjęcia odstąpienia od umowy ze względu na produkt personalizowany.

Proszę mi powiedzieć czy faktycznie nie ma możliwości w takim przypadku odstąpienia od umowy przed realizacją zamówienia? Według mnie to wina sprzedającego, ponieważ gdyby zmienił status zamówienia to również zablokowałby mi możliwość jego anulowania.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Przem023  napisał(a):

Tak. Zamówienie było złożone 2 października i teoretycznie wg tych czasów jutro powinno zostać wysłane. Jednak jak już w tym temacie było to wspomniane, jest to przybliżony czas realizacji liczony wg algorytmu Allegro, więc sprzedający może zrobić mi na złość i przedłużyć o kolejne dni. Wszystko teraz rozchodzi się o to, że przez cały dzień sprzedający nie potrafi odpisać kiedy będzie wysyłka zamówienia.


Wysyłka przypada na wtorek 8 października. Ciekawi mnie jak to wyśle, skoro zamówienie anulowane, bo nie wygeneruje etykiety.....

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ok tak było ale to nie zostało rozwiązane, prawda!

oznacz moderatorów