anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapłać później - kto ponosi koszty?

Adramel
#10 Popularyzator#

Witam

Przy dokonywaniu zwrotów często zdarza mi się że trafiam na nieuczciwych sprzedawców, którzy udają że nie otrzymali zwrotu i bez interwencji nie oddają pieniędzy za zwrócony towar.
Co w sytuacji gdy dokonam zakupu na Zapłać Później, oddam towar a sprzedawca nie dokona za niego zwrotu w terminie? Na pewno zostaną naliczone koszty za opóźnienie płatności. Kto ja poniesie ? Ja? Mogę wtedy żądać od sprzedawcy zwrotu kosztu za Zapłać Później?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro informuje w Pomocy, ze płatność nie będzie wymagana pod warunkiem, że sprzedający potwierdzi zwrot. Jeśli nie potwierdzi i Allegro naliczy odsetki, należałoby się odwołać przez formularz i wyjaśnić sytuację. Nie sądzę, aby z winy sprzedawcy Allegro naliczało Ci jakieś opłaty.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Adramel usługa Zapłać później jest odrębną umową pożyczkową. Jeżeli spóźnisz się ze spłatą kredytu, będą należały się dodatkowe opłaty. Żeby ich uniknąć, spłać należność w terminie (30-dniowym), nawet jeżeli sprzedający nie zdąży zwrócić Ci pieniędzy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Adramel
#10 Popularyzator#

OK, spałam kredyt w terminie. Potem po którejś tam interwencji sprzedający dokona zwrotu. Na czyje konto? Na moje chyba nie, bo nie podaje nr konta przy zwrocie na Zapłać Później.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A jak często zwracasz towar i co to za towar? 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Pożyczka?

oznacz moderatorów