anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapłaciłam za przedmiot, zakup anulowałam niestety przelew poszedł 4razy czy zostana zwrócone?

iwozro
#8 Zapaleniec#

Dokonałam zakupu za 1 przedmiot zrobiłam przelew za pomocą payu, później anulowałam zakup, niestety przelew poszedł 4razy czy jest szansa, że odzyskam pieniądze? 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@iwozro Tak, w ciągu 3 dni roboczych środki wrócą na Twoje konto automatycznie.

Anulowałaś cały zakup, czy tylko płatność? Jeżeli tylko płatność, środki wrócą, jak wyżej. Jeżeli anulowałaś cały zakup, jedną z płatności mógł otrzymać sprzedawca, wtedy zwróci Ci ją na konto, pozostałe wrócą automatycznie. Gdy sprzedawca zwróci wpłatę, otrzymasz powiadomienie e-mail od Allegro.

oznacz moderatorów

iwozro
#8 Zapaleniec#

Mam taką nadzieję, dzięki za odpowiedź. 

oznacz moderatorów

iwozro
#8 Zapaleniec#

Kontaktowałam się ze sprzedającym i napisał, że otrzymał już wpłatę i że już zwrócił pieniądze, ale jeszcze nic mi nie przyszło na majla. Zakup również został anulowany. 

oznacz moderatorów

iwozro
#8 Zapaleniec#

Czyli payu zwróci mi pieniądze automatycznie za pozostałe płatności? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@iwozro Tak, PayU zwróci automatycznie 3 wpłaty, czwartą zwróci sprzedawca. O zwrocie czwartej wpłaty otrzymasz komunikat mailowy od Allegro. Wszystkie 4 wpłaty powinny wrócić w ciągu 3 dni roboczych, o ile sprzedawca faktycznie zwrócił tę jedną wpłatę, którą otrzymał.

oznacz moderatorów

iwozro
#8 Zapaleniec#

Mam taką nadzieję, sprzedający przysłał mi screen, że otrzymał jedną wpłatę ode mnie i że otrzymał kwotę bez kosztu wysyłki, czyli jestem w plecy bo rozumiem, że sprzedający ma prawo odliczyć sobie koszty za anulowanie zakupu? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@iwozro Nie, sprzedający nie może sobie niczego odliczać. Musi oddać całą wpłatę. Napisz mu o tym, dodaj, że jeśli nie zwróci całej, otworzysz Dyskusję. Po takiej informacji zwróci całą 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Zaraz zaraz nie wszyscy na raz... otrzymał jedną wpłatę ode mnie i że otrzymał kwotę bez kosztu wysyłki Wy tu każecie dyskusję otwierać, a może Kupująca zapłaciła przy zakupie za Smarta? Wtedy sprzedajacy nie otrzymał nic za przesyłkę....

@iwozro Kupowałaś smarta? Bo rozumiem że chodzi Ci o to ze Sprzedajacy nie odda kosztów wysyłki?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Jeśli to był zakup w ramach Smart, nie było kosztu wysyłki. Nie ma co się pienić. Poza Smart, sprzedawca zwraca wszystkie koszty. Koszt zakupu tak zwanej usługi Smart to odrębna kwestia.

oznacz moderatorów

iwozro
#8 Zapaleniec#

Otrzymał kwotę z wysyłką to nie był Smart. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@iwozro To spytaj dlaczego otrzymał wpłatę bez kosztu wysyłki? Bo nie rozumiem....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Nie rozumiesz? Sprzedawcy nigdy nie kłamią? Kupująca ma link do kontaktu z Allegro. Ten sprzedawca odda wszystko.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@iwozro Sprzedający nie ma prawa nic sobie odliczyć, żadnych kosztów, całość ma wrócić do ciebie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Dzięki za powtórkę 🙂

oznacz moderatorów

iwozro
#8 Zapaleniec#

Niestety nie mogę otworzyć dyskusji że względu na anulowanie zakupu, też mi się tak wydaje, że powinien zwrócić całą kwotę. Dziękuję za odpowiedzi. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@iwozro Tak, Dyskusji nie otworzysz po anulowaniu, to błąd Allegro, ale możesz napisać przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

Zadziała podobnie jak Dyskusja, sprzedawca otrzyma stosowny komunikat i odda wszystko.

oznacz moderatorów