anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapytałem o dostępność produktu dodano mnie do... czarnej listy?!?!?

MAMY ROZWIĄZANIE!
charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

witam

Przed zakupem zapytałem (ze zrozumiałych względów) o dostępność produktu. Sprzedający odpisał,  wszystko ok. Jest to firma handlująca na allegro od wielu lat, z dobrą jakością sprzedaży ale dla pewności zadałem też pytanie o oryginalność produktu. Odpowiedzi od 3 dni nie dostałem ale pomyślałem "na poprzednią też czekałem, może przedświąteczny młyn czy coś, dobra kupuję". Okazało się, że nie mogę bo dodali mnie do czarnej listy. Po zadaniu pytania? Nigdy wcześniej nie handlowaliśmy. O co tu chodzi?  Ktoś z Was miał taki przypadek?

Krzysiek

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Prawo sprzedającego. Mógł założyć że będziesz kłopotliwym klientem. Zapomnij, poszukaj u innego sprzedającego. 

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@charczacy_ed Wypada podziękować sprzedawcy za wpisanie Cię na Czarną listę. Uchronił Cię od zakupu podróbki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
charczacy_ed
#9 Pomysłodawca#

Coś w tym jest. Z ciekawości chciałem dowiedzieć się więcej i w zakładce "o sprzedającym" trafiłem na coś takiego :

- Jeśli masz zamiar wystawić komentarz Negatywny, prosimy abyś odłożył to w czasie do ochłonięcia albo nie wystawiał komentarza wcale. Twoje sugestie zostaną uwzględnione przy Twoich następnych zamówieniach lub w zamówieniach innych Allegrowiczów.

- Wystawienie komentarza Negatywnego lub Neutralnego bez próby dojścia do porozumienia definitywnie kończy naszą współpracę.

 

No niezła akcja.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@charczacy_ed  Zignoruj. Widocznie miał coś do ukrycia. Kup gdzie indziej.  Tak Sprzedający dodają , w tym wypadku mogłyby być dwa powody ( nie znam , ale strzelam) :

1. Kupujacy "wie lepiej" i będzie od początku szukał powodów aby coś "uszczknąć" ( gratis, darmowa wysyłka, opust od ceny itp) - takiego kogoś Sprzedawcy unikają.

2. Sprzedający wie, że te produkty są "problematyczne" i chce uniknąć problemów od kogoś kto się na tym zna

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash Zdecydowanie obstawiam punkt 2.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@charczacy_ed Niektórzy sprzedawcy za niewygodne pytania blokują kupujących. Jeśli mimo to chcesz kupić ten produkt, załóż sobie nowe konto na Allegro, to trwa chwilę, i kupisz. Jeżeli przedmiot będzie nieoryginalny, możesz go zwrócić w ramach reklamacji lub bez podania przyczyny, a takiemu sprzedawcy możesz otworzyć spór i zakończyć go jako nierozwiązany, oraz wystawić negatywny komentarz. Odechce mu się blokować za zadanie pytania.

oznacz moderatorów