anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zawartość oferty, a zawartość przesyłki

patryk_pawlak
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie, może proste i trochę głupie, ale.. czy jeśli w ofercie znajdują się zdjęcia przedmiotu z kartą gwarancyjną, opakowaniem, torbą do niego, ale nic nie ma o tych rzeczach w treści oferty (nie jest też napisane, że zdjęcia są poglądowe) to czy w takiej sytuacji jako oferta liczony jest tekst oferty oraz zdjęcia czy tylko jej tekst?

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

LEW433
#21 Demiurg#

@patryk_pawlak Zdjęcia powinny być zgodne z stanem faktycznym, jak są zdjęcia gwarancji i itd. to musi być.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@patryk_pawlak Zdjęcia są częścią opisu, to co widzisz na zdjęciach ma być dostarczone po zakupie. Wyjątkiem są sytuacje gdy sprzedawca w opisie wyraźnie informuje, że na przykład widoczna na zdjęciu karta gwarancyjna nie jest przedmiotem sprzedaży.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@patryk_pawlak Wszystko zależy jak to wygląda w rzeczywistości przedstawione, bo tego nie widzimy. Jednak powinno dokładnie być opisane co zawiera sprzedaż i czego dotyczy.

W moim rozumieniu tak wyeksponowane przedmioty które w połączeniu są ze sobą związane jak piszesz, to uważałbym je za całość sprzedaży. Jeśli nie to wprowadzanie kupującego w błąd i zapewne nieregulaminowe.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

patryk_pawlak
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czy mogę/powinienem umieścić tutaj link do oferty, o której mówię w  tej sytuacji. Nie jest to w żaden sposób sprzeczne z regulaminem? Jeśli nie to chętnie wrzucę i poznam zdanie na temat oferty, o której mowa.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@patryk_pawlak  Pewnie, że możesz. Wrzucaj 😊 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

patryk_pawlak
#8 Zapaleniec#

Oferta:
https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-gino-rossi-zloty-elegancki-9932203493?snapshot=MjAyMS0wMS0yM...

jest info o braku faktury, ale nie ma nic o braku paragonu + tak jak mówiłem nie wiem co w niej uznać za samą ofertę (to co jest w opisie czy również zdjęcia)

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, to opakowanie i gwarancja jest przedmiotem sprzedaży i powinieneś je otrzymać.

Ten zegarek nie nie jest złoty.

oznacz moderatorów

patryk_pawlak
#8 Zapaleniec#

@xyz96w szczegółach oferty jest z jakiego materiału jest i, że tylko kolor jest złoty. Także co do tego w sumie się nie czepiam w żaden sposób do sprzedającego

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@patryk_pawlak Pamiętaj, ze to nie jest złoto prawdopodobnie z tego co widzę w innych ofertach na samym dole 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@patryk_pawlak  Oczekiwałabym dodatków ze zdjęć.

Co do paragonów, też ich nie wystawiam bo korzystam ze zwolnienia z kasy fiskalnej. Ciekawe co byłoby gdybyś zażyczył sobie faktury, bo przecież to firma ?

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

patryk_pawlak
#8 Zapaleniec#

@Kaliope_BrzegNo właśnie mam taki problem, że przyszedł zegarek + pudełko. W pudełku różniącym się od tego ze zdjęć (bez napisu + inna konstrukcja), bez karty gwarancyjnej, paragonu i bez torebki. Sprzedający się nie odzywa mimo otwartej dyskusji i zablokowania jego konta (pod względem nowych ofert) przez allegro. Loguje się co jakiś czas, więc to nie jest tak, że go nie ma.. i właśnie teraz nie wiem czy z racji takiej sytuacji mogę iść w stronę programu ochrony kupujących (z tego co tam piszą to jest mowa, że przy braku paragonu czy karty gwarancyjnej allegro nic z tym nie zrobi). Uff.. ale się rozpisałem.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@patryk_pawlak Dlaczego Allegro nic z tym nie zrobi? tak Ci napisali? Prawdopodobnie ktoś Cię oszukał wprowadzając w błąd, sprzedał podróbkę. Poproś o zwrot i zgłosić na policje 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

patryk_pawlak
#8 Zapaleniec#

Na stronie o programie ochrony kupujących są wypisane różne przypadki i jest tam wymienione, że w przypadku braku paragonu/faktury/karty gwarancyjnej nie wypłacą nic z programu ochrony kupujących.

Link: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@patryk_pawlak Dowodem zakupu u Ciebie jest transakcja dokonana za pośrednictwem allegro. To Twoja umowa i dowód zakupu 🙂 (mejle, smsy i wszystkie procesy związane z tym zakupem zarejestrowane na koncie allegro)

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@patryk_pawlak Czytaj ze zrozumieniem: w tym zapisie chodzi o to, że jeśli jako powód wystąpienia do POK podasz jedynie brak faktury/gwarancji/paragonu, to nie otrzymasz rekompensaty (a nie że brak ww. uniemożliwia jej otrzymanie w takim przypadku jak Twój, czyli przedmiot niezgodny z opisem oferty lub niekompletne zamówienie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ZibiK30 

Tylko po co umieszczać zdjęcie karty gwarancyjnej skoro nie ma się zamiaru niczego takiego załączać do przesyłki ? Nie znam się jakoś szczególnie na zegarkach ale raczej  porządniejsze firmy tę kartę zawsze mają .

@konto zamknięte 

Paragonu to może nie, ale fakturę zawsze wystawiam jak sobie ktoś zażyczy . Taka jestem 😂

@patryk_pawlak  Nie spróbujesz to się nie dowiesz 😊 Może samo wystąpienie do POK zadziała mobilizująco na sprzedającego.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kaliope_Brzeg Ja uważam, ze zamieszczona karta jest pokazywana bo jest i kupujący otrzyma zegarek wraz z tym wszystkim co sprzedawca pokazał, karta gwarancyjna, pudełko i torebka 🙂

Więc jeśli tego nie wysyła to po prostu chciał oszukać kupującego

Allegro chyba dokładnie opisuje co może a co nie znajdować się na zdjęciu, To raczej nie jest ekspozycja 🙂 Ekspozycja mogła by być gdyby zegarek leżał na jakiejś szafeczce nocnej lub biurku 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ZibiK30  Pal sześć torebkę, ale reszta jak najbardziej  powinna być 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kaliope_Brzeg No ja bym torebki nie odpuścił 😄 Nie wiem czy zauważyłaś ale ten zestaw u innego sprzedawcy jest połowę tańszy z torebką gwarancją i pudełkiem 😂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów