anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdalny zwrot lub przekierowanie

G-lobus
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,
Dokonałem w ostatnim czasie kilku zakupów, wszystkich z odbiorem w domyślnym paczkomacie. Jedna z przesyłek, nie wiedzieć czemu, została skierowana i wysłana do innego paczkomatu w innym mieście, a jutro zostanie dostarczona. Czy istnieje możliwość przekierowania (nawet za normalną opłatą) lub po prostu dokonania zdalnego zwrotu? Bo przebywam w miejscu odbioru pozostalych paczek i nie mam możliwości odbioru tej jednej paczki w w innym mieście. Domniemuję, że błąd z zaadresowaniem paczki na inny paczkomat mógł wyniknąć z jakiegoś przypadkowego mojego kliknięcia. 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@G-lobus, niestety, nie ma możliwości przekierowania przesyłki do innego paczkomatu. Możesz napisać do sprzedającego i poprosić go o wysłanie paczki na inny adres. Natomiast będzie to możliwe dopiero, gdy otrzyma ją z powrotem.

Czasem jednak zdarza się, że z powodu przepełnienia paczkomatu, przesyłka trafia tymczasowo do innego. Jeśli nie odbierzesz jej w określonym czasie, wróci do paczkomatu docelowego. Jesteś pewien, że nie jest to właśnie taka sytuacja? 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

G-lobus
#8 Zapaleniec#

Dzięki, niestety to nie kwestia przekierowania do pobliskiego paczkomatu, a innego miasta oddalonego o 220 km.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@G-lobus Po prostu nie odbieraj tej paczki i kliknij zwrot towaru w zakładce Moje zakupy. Wypełnij formularz i wyślij. Nie ma znaczenia, jaką formę przesyłki zwrotnej tam zaznaczysz - będzie to Twoje odstąpienie od umowy. Sprzedawca odda Ci całą wpłatę.

Możesz potem ponownie kupić ten przedmiot, podając prawidłowy adres dostawy. 

oznacz moderatorów

G-lobus
#8 Zapaleniec#

Tak, tylko z racji tego, że błąd był najprawdopodobniej mój, nie chciałbym by sprzedawca ponosił dodatkowe koszty/obowiązki (choć jeśli mam smarta to nie wiem czy ponosi jakikolwiek koszt ponownej wysyłki), a zależy mi też by paczkę otrzymać możliwie szybko. 

Dzięki. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@G-lobus 
kliknij zwrot towaru w zakładce Moje zakupy. Wypełnij formularz i wyślij.

Pamiętaj, że po wysłaniu oświadczenia o odstąpieniu od Umowy (po wypełnieniu formularza zwrotu) masz 14 dni na odesłanie rzeczy ( Art. 34 UoPK ), a nie odbierając przesyłki nie będziesz dysponował nawet dowodem nadania.

Lepiej poinformuj Sprzedawcę o możliwej pomyłce z Twojej strony. 
Jeżeli to Twoje niedopatrzenie - postaraj się dogadać ze Sprzedawcą.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów