anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zerowe zaangażowanie obsługi allegro w spór

for-sport_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Jestem sprzedającym na allegro stąd doskonale wiem jak roszczeniowi potrafią być klienci.

Sporo też kupuję i właśnie "udało mi się" trafić na wyjątkowo bezmyślnego sprzedającego.

Zamówiłem paczkę do punktu odbioru Orlen. Ten Geniusz samowolnie zmienił adres dostawy na adres domowy znajdujący się w innym mieście - odległość między miastami 200km.

Twardo twierdził, że on paczkę doręczył - Paczkę odebrał sąsiad.

Po dobrych kilku dniach odebrał łaskawie paczkę z błędnego adresu - I TU SIĘ DOPIERO ZACZYNA -  i wysłał kurierem DPD na punkt odbioru ORLEN (stacja benzynowa). Sądząc po trackingu paczkę odebrał pracownik stacji.

I zdaniem sprzedającego sprawa jest załatwiona.

Pozwolę sobie zauważyć, że ja jako Kupujący NIE MAM ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI JEJ ODBIORU.

Pracownik allegro twierdzi również, że wszystko jest ok.

Generalnie poziom merytoryczny obsługi oraz ich zaangażowanie w załatwienie powyższego problemu jest zerowe. Wklejają jedynie te swoje oklepane formułki.

Na allegro kupuję od ponad 20 lat i z taką obsługą zarówno sprzedaży jak i pomocy tego portalu jeszcze nie miałem do czynienia. Allegro Protect rónież twierdzi, że paczka jest gotowa do odbioru 🙂

Najbardziej w tym wszystkim oburza mnie to, że ja jako sprzedający mam przynajmniej raz w tygodniu do czynienia z klientem, który da ciała np. w paczce zwrotnej wyśle nie nasz towar, poda błędny numer telefonu przez co paczka nie wyjdzie na czas, odeśle używany towar itp itd.  W powyższych sytuacjach domyślnie to ja jestem ten zły, a tu proszę 🙂

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

for-sport_pl
#9 Pomysłodawca#

DOKŁADNIE TAK !! 🙂

I twierdzi, że  mam sobie stamtąd odebrać paczkę. Nawiasem mówiąc "obsługa" allegro również 🙂

"

Łubu dubu Łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@for-sport_pl Na stacji nie chcieli wydać paczki np po okazaniu dowodu?

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

for-sport_pl
#9 Pomysłodawca#

a pewnie że nie chcieli. I wcale im się nie dziwię.

W teorii sprzedający mógłby wytoczyć obsłudze stacji pozew o przywłaszczenie więc po co mieliby ją wydać i ewentualnie się narażać.

Paczka sobie u nich leży i mają tzw dupochron

oznacz moderatorów

for-sport_pl
#9 Pomysłodawca#

a pewnie że nie chcieli. I wcale im się nie dziwię.

W teorii sprzedający mógłby wytoczyć obsłudze stacji pozew o przywłaszczenie więc po co mieliby ją wydać i ewentualnie się narażać.

Paczka sobie u nich leży i mają tzw dupochron

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@for-sport_pl Pewnie by to załatwili okazaniem dowodu i wypełnieniem wniosku odbioru, ale weszło RODO i nikt danych wrażliwych nie chce u siebie. I w ogóle po co się narażać....

Z drugiej strony, to nie pierwsza taka sytuacja na allegro i portal wciąż nie ma procedury postępowania na takie przypadki?

Temat sprzed roku....

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupujących/jak-odzyskać-środki-sprzedawca-wysłal-towar-na...

 

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

for-sport_pl
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający jutro dostanie poleconym wezwanie do zwrotu kasy, a w przyszłym tygodniu składam pozew do sądu. Wystarczy tego cyrku. 
Jako, że mam do tego gamonia raptem 100km to chętnie się przejadę.
a co do allegro protect - to szkoda gadać.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Ale jaki dupochron? Dupochron na co? Pracownik stacji ma paczkę której nie zamawiał. I czemu miałby ci jej nie wydać? Czy na paczce nie ma twoich danych oprócz danych stacji?

oznacz moderatorów

for-sport_pl
#9 Pomysłodawca#

dane na jakie wysłał paczkę 🙂

"ORLEN Paczka: OL-302390-AA-14
Lubelska 22
10-421 Olsztyn
Punkt odbioru paczek znajduje się w budynku Stacji Paliw ORLEN"


ano taki, że gdyby wydał mi paczkę, a następnie sprzedający zażądałby jej zwrotu to już jej nie będzie w stanie jej zwrócić.

Więc dlaczego miałby ryzykować jej wydanie ?

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

A czemu sprzedający miałby chcieć jej zwrotu? 
i czemu nie powiadomicie sprzedającego że ma se ją ponownie odebrać. 

oznacz moderatorów

for-sport_pl
#9 Pomysłodawca#

Sprzedającym można by wbijać gwoździe w grube dębowe deski - taki z niego młot.

Jeszcze przed odebraniem paczki od sąsiada i wysłaniem jej na adres stacji napisałem mu by NIE WYSYŁAŁ DPD bo na bank nie będę mógł jej odebrać.

Ale on wiedział lepiej

oznacz moderatorów

for-sport_pl
#9 Pomysłodawca#

przypomnę o istotnej sprawie, mianowicie - Sprzedający wysłał paczkę kurierem DPD na stację ORLEN 🙂

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@for-sport_pl to dobre jest xD 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@drekenzes @for-sport_pl czyli adres nabywcy był zły - to po co on był pokazywany sprzedawcy?

Ten adres w myśl prawa jest istotny, to jest adres do kontaktu z kupującym

oznacz moderatorów