anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłoszenie na gwarancję, produkt kupony przez inną osobę na Allegro

kickol
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, odkupiłem od kogoś konsolę Nintendo switch, którą ktoś kupił w oficjalnym sklepie allegro na swoim  koncie na allegro. Niestety nie mam kontaktu z tamtą osobą. Serwis Nintendo napisał mi że mam reklamować ją u sprzedawcy. W jaki sposób mogę zgłosić ją na gwarancję jeśli nie była ona kupiona przez moje konto na Allegro? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kickol a co jest napisane w karcie gwarancyjnej? A w ofercie tenże sprzedawca wyłączył możliwość reklamacji z tytułu rękojmi?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kickol  Nie możesz.  Ty nie kupowałeś w sklepie Allegro lecz od prywatnego użytkownika. Możesz jemu zgłosić reklamację a dopiero on w sklepie Allegro. Chyba że masz jakiś dowód zakupu, paragon, fakturę  wtedy z takim dokumentem  możesz próbować rozmawiać ze sklepem, ale wątpię....

To przykre, ale skoro nie możesz nawiązać kontaktu ze sprzedającym to niestety reklamacji nie złożysz. Pozostaje naprawa na własny koszt.

oznacz moderatorów

kickol
#7 Wielbiciel#

Sprzedającym jest osoba trzecia, on kupił na Allegro, a po tem jak kupiłem od niwgo na przez o.l.xx. Fakturę posiadam, wystawiona z oficjalnego sklepu Allegro.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@br.

Muszę Cię nieco rozczarować.

Przez taką sytuację miałem przez chwilę zawieszone konto na Allegro.

Sprzedałem przedmiot jednej osobie (klient), odbiorcą przesyłki była inna osoba (odbiorca).

Po jakimś czasie odbiorca odsyła mi przedmiot do reklamacji (ewidentnie zniszczony przez niewłaściwe mycie/użytkowanie). Zamiast rozpatrzyć reklamację negatywnie (teraz już jestem "mądry") starałem się jej nie przyjąć ze względu na to, że reklamację składała osoba, z którą nie zawierałem transakcji. Niestety, Allegro miało inne zdanie w tym temacie . A ponieważ nie miałem wystawione ok. 100 aukcji, a nie ze 200 tys. (tacy są "nieruszalni") więc konto zostało zawieszone do czasu zwrotu kasy za reklamowany przedmiot.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Podali, chociaż podstawę prawną? Odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu sprzedanej rzeczy lub rękojmi nie przechodzi na następnego kupującego. Prościej: "klient twojego klienta, nie jest twoim klientem".

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A masz dowód zakupu, masz kartę gwarancyjną? możesz próbować w ten sposób że przedstawisz dowód zakupu od sprzedającego ale.... @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

kickol
#7 Wielbiciel#

Posiadam fakturę, wystawiona przez Allegro, zakup był w oficjalnymi sklepie allegro. Gdzie mogę ewentualnie zgłaszać taką gwarancję?

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

W przypadku Nintedo reklamacje z tytułu gwarancji składa się przez sprzedawcę detalicznego (ale nie musi to być sklep, w którym dokonano zakupu). Popytaj po sprzedawcach, czy któryś nie przyjmie sprzętu na naprawę gwarancyjną (jako pośrednik za opłatą).

Ewentualnie skontaktuj się z serwisem Nintendo (najbliższy jest w czeskiej Pradze). Napisz, że nie masz możliwości zgłoszenia reklamacji u sprzedawcy i prosisz o możliwość bezpośredniego rozpatrzenia reklamacji gwarancyjnej lub wskazanie punktu, do którego masz oddać konsolę. 

ps. 
Jak problem dotyczy kontrolera Joy-Con, to Nintendo dokona bezpłatnej naprawy bez względu na gwarancję czy powód usterki. Nintendo zawarło porozumienie z Komisję Europejską w sprawie usterki tych kontrolerów. Prawo do naprawy przysługuje do odwołania.

oznacz moderatorów

kickol
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, problem dotyczy joy con i słyszałem o tym porozumieniu, ale pewnie mimo to muszę zgłosić te joy con na serwis przez miejsce gdzie została zakupu konsola. No nic ale mimo wszystko dziękuję to już jest jakiś kierunek, napiszę do nich na serwis może się uda, a jak nie będę pytać po sprzedawcach, dziękuję za pomoc 🙂 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

To jest realizowane poza standardową gwarancją. Masz prawo do naprawy, bez względu gdzie kupiłeś konsolę (ale musi to być teren UE, UK lub Szwajcarii) i kiedy.
Napisz na serwis@cqe.pl w sprawie naprawy.

oznacz moderatorów