anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zgłoszenie naruszenia - sprzedający oferuje zakup poza Allegro

kiwi_2010
#1 Nowicjusz#

Witam, chciałabym zgłosić naruszenie na firmę [edycja], która to wystawia swoje przedmioty na allegro. Przy rozmowie telefonicznej przedstawiciel tej firmy zaproponował zakup poza allegro ze względu na tańszy koszt dla kupującego. Niestety przedmiot ( przegub lobro 304954 na kwotę brutto 300,00 zł ) nie pasował do auta i po rozmowie telefonicznej, gdzie kazano odesłać przesyłkę za pobraniem, dziś zastałam a właściwie mój mąż został oszukany ponieważ przesyłki nie przyjęto bo ponoć nie odbierają przesyłki za pobraniem, gdzie o dziwo jest to firma gdzie towar, który zakupują tez muszą opłacać. Po kolejnej rozmowie telefonicznej, gdzie mój mąż prosił o rozmowę z przełożonym tej firmy gdzie został oszukany i naciągnięty na kolejne koszty nie został wysłuchany przez nikogo innego. Dodatkowo firma ta nadal sprzedaję przedmioty. Proszę o zablokowanie firmy i wyjaśnienie dlaczego jest nagabywanie zakup poza allegro, skoro wiąże firmę umowa z allegro. Robię dużo zakupów przez allegro ale tak bezczelnego oszustwa nie spotkałam. Proszę o pilne załatwienie sprawy, ponieważ nie wiem czy mam udać się z tą sprawą do sądu w sprawie oszustwa czy wyjaśnicie to Państwo. Proszę o kontakt z mężem tel : [edycja] Pozdrawiam Patrycja Łepkowska 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

vonNogay
#16 Inspirator#

Na pewno sprzedający kazał odesłać towar z opcją "za pobraniem"?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kiwi_2010 Zakup poza Allegro nie zwalnia firmy z przestrzegania przepisów. Jeżeli po zakupie towar został odesłany w ramach odstąpienia od umowy lub w ramach uzasadnionej reklamacji, firma ma obowiązek zwrócić pieniądze, o ile na swój koszt nie wymieni towaru na właściwy. Jeżeli nie została odebrana przesyłka za pobraniem i jest dowód na to, że firma życzyła sobie takiej przesyłki, musi zwrócić także koszty wysyłki pobraniowej. Zwróć się z tym problemem do najbliższego rzecznika konsumentów. Sprzedawca otrzyma odpowiednie pismo i zwrot szybko uwzględni.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kiwi_2010 na jakiej podstawie, zakup poza allegro to tam trzeba szukać sprawiedliwości 😞 a przestrzegają wszędzie żeby nie zawierać transakcji poza allegro 😄 i mamy nauczkę 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale jak to? To tylko przy zakupach na Allegro firmy muszą przestrzegać przepisów? Nie tylko.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11 źle zrozumiałeś, to znaczy dobrze zrozumiałeś, ale jest źle napisane. Powinno być;

Sprzedaż poza Allegro nie zwalnia firmy z przestrzegania przepisów

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale łatwiej naciągnąć klienta, widać.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 Proszę o zablokowanie firmy  - odpisałem na jakiej podstawie !

Czy ja coś pisałem o przepisach 🙂  jest to forum allegro dla allegrowiczów, zakup poza allegro to tam szukamy pomocy 😄

@konto zamknięte 👍

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@kiwi_2010Fakt, trochę nauczka, ja kupuję na Allegro tylko dla tego, zeby się nie przejmować potem czy firma kogucik mi wyśle to co zamówiłem czy nie, bo Allegro gwarantuje ewentualny zwrot i pomoc w sporach zwykle stojąc po stronie kupujących. Jak rozumiem towar był wysłany za pobraniem i też taki sposób chciałaś go zwrócić? Sprzedawca wiedział? uzgodniłaś z nim konkretną sumę pobrania? Bo może tu tkwi problem. Nie dało się zamienić części na właściwą?

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kiwi_2010 Czy dobrze rozumiem, że nie doszło do zakupu za pośrednictwem Allegro? Jeśli tak, niestety nie mamy podstaw do podjęcia działań.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów