anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana gabarytu paczki paczkomatowej przez kuriera

ewielobranzowe
#8 Zapaleniec#

W dniu dzisiejszym odebrałam paczkę z paczkomatu 619100839058316029230072

kartonik 25x20x10 wciśnięty do skrytki gabarytu A troszkę musiałam się wysilić aby ją wyciągnąć
etykieta wygenerowana prawidłowo czyli gabaryt B

kurier przy wkładaniu paczki musiał dokonać zmiany gabarytu
ciekawi mnie czy sprzedawca zostanie obciążony kosztem za nieprawidłowo wybrany gabaryt
zapewne tak

takie sytuacje nie powinny mieć miejsca
często zdarza się że paczka 20x15x8 z etykietą gabaryt A znajduje się w skrytce gabarytu B
kurier zmienia gabaryt ponieważ w danej chwili nie ma w paczkomacie wolnych skrytek z gabarytem A
a sprzedawcy płacą za nieprawidłowo nadaną paczkę

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Trojmiast0
#8 Zapaleniec#

Nie wydaje mi się aby to kurier decydował o dopłatach do paczek. Wiele razy nadawałem przesyłki w paczkomacie nawet dla małej koperty jak nie ma wolnych skrytek otwierać potrafi nawet C. Nigdy mi nie naliczono dodatkowych opłat. Kurier wrzuci do A jeżeli wejdzie ale nie wpłynie to na cenę dla sprzedawcy.

oznacz moderatorów

ewielobranzowe
#8 Zapaleniec#

aby kurier mógł włożyć paczkę do skrytki innej niżeli podana jest na etykiecie zapewne musi najpierw zmienić jej gabaryt bez zmiany gabarytu musi podjechać do paczkomatu ponownie a w przypadku dalszego niepowodzenia w umieszczeniu paczki w paczkomacie
przekierowuje ją na inny paczkomat lub punkt obsługi paczek
kurier nie decyduje o dopłatach do paczek w przypadku złego gabarytu
zapewne duża ilość z nich nawet o tym nie wie
Opłaty nalicza Inpost na podstawie informacji które mają w systemie

Gdy sprzedawca nadaje paczkę w paczkomacie i otworzy mu się inny gabaryt niż na etykiecie wówczas tej opłaty nie ma

a sprzedawcy płacą dokładnie 3,68zł dodatkowo za taką paczkę

oznacz moderatorów

Trojmiast0
#8 Zapaleniec#

@ewielobranzowegdybyś stosował interpunkcję to bym zrozumiał twoją wypowiedź.

Nie prawda, jak nie ma wolnych skrytek A i przesyłki są gabarytu A, to kurier bez kosztów dodatkowych dla sprzedawcy może umieścić taką paczkę w B lub C. Nie raz rozmawiałem z kurierem i byłem obecny podczas ładowania paczkomatu.

oznacz moderatorów