anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana paczkomatu InPost bez mojej zgody.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@InPost  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Jak w temacie. Wzięłam udział w licytacji, którą wygrałam. 

W trakcie procesu płatności, po napisaniu krótkiej wiadomości do sprzedającego i wyborze rodzaju przesyłki do paczkomatu InPost, ku mojemu zdziwieniu widzę zmieniony paczkomat do doręczenia przesyłki za rogatkami miasta i na wsi 😒

Wybrałam domyślnie jeden paczkomat, który mi odpowiada. Dlaczego dokonujecie zmiany bez mojej wiedzy i zgody?

Gdybym tej zmiany nie zaobserwowała, na darmo poszłabym pod mój stały paczkomat i gotowa uznać, że wystąpił jakiś błąd dzwoniła na infolinię.

Gdy będę chciała wybrać inny paczkomat, zrobię to sama. Proszę nie ingerować w moje ustawienia.

Wiola
oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
LEW433
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Napisałem na samym początku że z pewnością nieświadomie klepnęła, ale wszyscy że Allegro samo zmieniło a nawet że InPost, tak InPost zmienia w wyjątkowych sytuacjach czyli braku miejsca ale powiadamia że jak w tamtym nie odbierzesz to wróci do tego podstawowego Nie ma co się denerwować każdemu zdarzają się omyłki a tak trudno się do nich przyznać.😁

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@LEW433  Pomyłki zdarzają się każdemu, ale piszę, jak krowie na rowie 😉, że w trakcie procesu płatności, jednak PO wyborze opcji dostawy - w moim przypadku do paczkomatu InPost, zauważyłam zmianę lokalizacji paczkomatu InPost.

Jak pisałam, nie dokonałam tej zmiany.

Chciałam, by przesyłka została doręczona do "mojego", zapisanego w ustawieniach paczkomatu i wybrałam ten paczkomat.

Kto może z góry przypuszczać, że paczkomat będzie zajęty?

Jest ciągła rotacja - ludzie nadają i odbierają przesyłki. W międzyczasie parę razy dziennie podjeżdża kurier, który wyjmuje i wkłada paczki.

Gorąco jest w okresie przedświątecznym. To normalne.

Niczego nigdzie nie klepnęłam, bo też po jski gwint, skoro wszystko jest tak, jsk należy.

To ja Ci zaraz klepnę 😁

Wiola
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Cieszę że znasz się na krowach, na rowach i klepaniu ale Allegro nie zmienia samo paczkomatu, może sugerować ale należy to zatwierdzić, świadomie albo nieświadomie. 😁

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Szkoda pisania, skoro jestes uparta. Trzeba sprawdzać do ostatniej chwili co się wpisało. A jeżeli paczkomat jest zepsuty to wysyłają gdzie indziej. Dostałas powiadomienie o zmianie paczkokatu ? Tak. a Inpost w takim sms-ie nie tłumaczy dlaczego. Już to przerabiałem, stąd wiem. Na infolinii się dowiesz "paczkomat uszkodzony" i "po ptokach" A przepełnione paczkomaty trafiają się się częściej niz tylko przed świętami.

@LEW433 Coś mi się wydaje, że nie masz racji z tym powrotem paczki do właściwego paczkomatu. Masz 48h na odbiór z tego zastępczego i na tym koniec. To też przerabiałem.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Ziolko39 No niewydajne mi się, piszę z autopsji, ale nie oznacza to ze to musi być standard.😁

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Ok. Ja miałem inne doświadczenia. Wysłałem paczkę do paczkomatu koło córki. Przyszedł sms, że paczkomat uszkodzony, przekierowali do innego, podali kod i "48H na odbiór, a potem wraca do nadawcy". Może sposób postępowania zależy od oddziału Inpost, a może od czyjegoś 'widzimisię"

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39  Uparta nie jestem, ale wiem, jak jest.

Dzień przed wzięciem udziału w licytacji, odebrałam z "mojego" stałego paczkomatu przesyłkę, a więc nie jest uszkodzony i wyłączony z użytkowania.

Ten paczkomat jest popularny z uwagi na jego lokalizację - przy markecie na dużym osiedlu i koło punktu odbioru i nadawania przesyłek. Jest cały czas czynny.

Wiola
oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź ☺️

Wiola
oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

A ja poprę Wioletta2701 . Zaznaczę jedynie, że moje wysyłki są typu "Allegro paczkomat" i "Allegro paczkomat SMART" i koszystam z Managera przesyłek InPost i tylko pod tym względem się wypowiadam - nie wiem jak jak w innych sposobach adresowania.

Czasem zdarza się, że w programie InPost nie jest dostępny wybrany przez kupującego paczkomat. 1 dzień, 2 dni - i nadal nie można zaadresować przesyłki do tego paczkomatu. Powody mogą być różne - generalnie to wina InPost. Kupujący może wybrać dany paczkomat - a przy adresowaniu okazuje się, że jest on niedostępny - awaria, zmiana adresu, przeniesienie, prace konserwacyjne, przepełnienie (chociaż w tym ostatnim przypadku - paczka jest kierowana do POK, a potem do paczkomatu - a odbiorca otrzymuje info).

We wszystkich tych przypadkach - gdy nie mogę zaadresować przesyłki do wskazanego paczkomatu - to po prostu kontaktuję się z klientem, wyjaśniam sytuację i ustalam inny adres - i nigdy nie było z tym  żadnego problemu. 

Pomijam paczkomaty "ONE" - wszyscy na nie narzekają, nawet są niedostępne z powodu silniejszych wiatrów (wywracają je).

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
merika_2008
#2 Obserwator#

właśnie też czekam dłużej bo mój paczkomat był zajęty ha ha ha bzdura ! koniec zakupów na allegro kurier dostarczy na czas 🙂 !!! 

 

 

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@merika_2008  Samo przekierowanie do innego paczkomatu InPost lub punktu POP ma miejsce, gdy wybrany paczkomat w chwili doręczania przez kuriera jest pełny. Zazwyczaj ma to miejsce w okresie przedświątecznym, gdzie ludzie zamawiają więcej rzeczy. To nie jest wina Allegro, bo to samo może Ci się przytrafić kupując rzeczy gdzie indziej. Kiedyś, kiedy paczkomatów było znacznie mniej, zdarzyło mi się odebrać przesyłkę w centrum miasta, choć mieszkam na jego peryferiach.

Wiola
oznacz moderatorów
xelxallegro
#9 Pomysłodawca#

Stary temat, ale problem wciaz jest. Paczkomat sie ustawia wedlug wpisanego adresu i na kazdym zakupie trzeba kliknac i wybrac inny.

Sie nie zapisuje ani do cookies, ani do adresu, ani do profilu.

Wybierasz caly czas na kazdy zakup.

Maksymalnie newygodnie.

oznacz moderatorów