anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana powodu zwrotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Geousia
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

 

w formularzu zwrotu został wybrany przeze mnie zły powód zwrotu (niezgodność z opisem), sprzedający nie uznał powodu zwrotu, ponieważ towar jest zgodny z opisem. Może przyjąć tylko ten 14-dniowy zwrot bez podania przyczyny. Jak zmienić powód zwrotu w Allegro, tak żeby kupujący otrzymał zwrot prowizji. 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Taaa, zawieszone konto 😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Geousia Sprzedawca nie ma prawa nie uznać zwrotu. Przy zwrocie przez Allegro, czyli na podstawie art. 27 Ustawy konsumenckiej, nie trzeba podawać powodu, ale można podać dowolny powód. Żaden podany powód nie upoważnia sprzedawcę do kwestionowania prawa do odstąpienia od umowy. Ma on obowiązek zwrócić Ci koszt przedmiotu i kosztu wysyłki do Ciebie. Jego prowizja Ciebie nie interesuje. Załóż mu Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa , domagaj się w niej zwrotu kosztów, a jeśli będzie problem, proś tam o pomoc pracownika Allegro. Niczego nie musisz zmieniać, zwrot wpłaty otrzymasz.

oznacz moderatorów
Geousia
#7 Wielbiciel#

Jeśli został przeze mnie wybrany/podany powód 'towar niezgodny z opisem', to Sprzedawca, chyba ma prawo nie przyjąć zwrotu, jeśli jest on zgodny z opisem, prawda? 

 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie, nie ma prawa nie przyjąć zwrotu. Zdaniem Allegro formularz zwrotu na Allegro to odstąpienie od umowy na podstawie art. 27. Ustawy konsumenckiej, a wtedy sprzedawca nie ma prawa nie uznać takiego zwrotu, niezależnie od tego, jaki tam powód podano. Napisz o tym w Dyskusji, pracownik Allegro Ci to potwierdzi i zwrot wpłaty otrzymasz.

oznacz moderatorów
ja-mietek
#7 Wielbiciel#

Regulamin allegro to jedna sprawa a druga to uczciwość. Jeśli ktoś wykonał wszytskie swoje powinności i opis jest zgodny z towarem to dlaczego ma być obarczony nie dość ze zwrotem za przesyłkę to jeszcze prowizją. Może jak Tobie braknie na jedzenie to wtedy przestaniesz dawać takie "  dobre rady" i na krzywdę drugiego inaczej spojrzysz. Sprzedawca i tak płaci za przesyłkę bo takie jest prawo. Bądź uczciwa bo na krzywdzie drugiego ( jak napisałaś : co cię obchodzi prowizja sprzedającego) owoców nie zbierzesz. Wszystkiego dobrego

oznacz moderatorów